Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

badania prenatalne u kobiet w ciąży w Lęborku

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~~kaczorek~~

~~kaczorek~~
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2010 - 17:40:18

BRAK KOMPETENCJI NASZYCH LEKARZY LĘBORSKICH!!! BYŁAM KRÓLIKIEM DOŚWIADCZALNYM, NA KTÓRYM LEKARZE UCZYLI SIĘ JAK OBSŁUGUJE SIĘ NOWY SPRZĘT. W GABINECIE BYŁO 5 OSÓB (PRZY KTÓRYCH BYŁAM ROZEBRANA), MNIEJSZA O TO, ROZUMIEM, ŻE MUSZĄ SIĘ NA KIMŚ UCZYĆ (CHOCIAŻ POSTAWIONE PYTANIE, CZY SIĘ NA TO ZGADZAM NIE PADŁO, A MYŚLĘ,ŻE POWINNO)... NAJBARDZIEJ ZBULWERSOWAŁO MNIE TO, ŻE LEKARZ, KTÓRY CHCIAŁ POKAZAĆ KOLEGOM JAK DZIAŁA NOWY SPRZĘT, NIE MIAŁ ZIELONEGO POJĘCIA, CO ROBI... CAŁY CZAS TYLKO ZGADYWAŁ... NIE POTRAFIŁ ZAPANOWAĆ NA SPRZĘCIE... RAZEM PRÓBOWALI COŚ STWIERDZIĆ, ALE NA DARMO, PADAŁY PYTANIA M.IN. CZY TO O JEST JEST KOŚĆ NOSOWA? (ODP. CHYBA TAK), JAK TO TERAZ ZMIERZYĆ?NIE POTRAFILI ZMIENIĆ W KOMPUTERZE USTAWIEŃ DO LICZB PO PRZECINKU - A Z TEGO CO WIEM TO BARDZO ISTOTNE W TYM BADANIU!
SPRZĘT PRZECIEŻ, KTÓRY MAJĄ TO USG 3D-4D - DZIDZIUŚ POWINIEN BYĆ WIDOCZNY JAK NA DŁONI, A ONI NAWET NIE UMIELI ZROBIĆ POWIĘKSZENIA, TEN OBRAZ IM CAŁY CZAS UCIEKAŁ, NIC W ZASADZIE NIE WIDZIAŁAM KONKRETNIE, PO PROSTU NIEWIARYGODNE, CO TAM SIĘ DZIAŁO. WSZYSCY BYLI MILI, DOWCIPNI, A JA PO PROSTU NIE WIEDZIAŁAM, CO JA TAM ROBIĘ. NIE MIAŁABYM PRETENSJI DO TEGO WSZYSTKIEGO, JEŚLI ZROBILIBY MI PONOWNE BADANIA PRENATALNE NA TYM SPRZĘCIE, KTÓRY WIEDZĄ JAK OBSŁUGIWAĆ... ALE CÓŻ WYNIKI ODBIORĘ I CO ZROBIĘ... DO ŚMIECI WYRZUCĘ, BO CIĄGŁE ZGADYWANIE, NIE PRZEKONA MNIE, ABYM IM ZAUFAŁA... ZROBIĘ SOBIE TE BADANIA PRYWATNIE W 3-CITY... MOŻE BĘDZIECIE MIEĆ WIĘCEJ SZCZĘŚCIA NIŻ JA, POWODZENIA...

na forum piszemy małymi literami

Użytkownik peacemaker edytował ten post 02 styczeń 2010 - 14:26:29

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2010 - 19:26:41

A po co krzyczysz? Na kimś muszą się uczyć nie?

#3 ~kaczorek~

~kaczorek~
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2010 - 19:46:01

A po co krzyczysz? Na kimś muszą się uczyć nie?

tylko,że musi być choć jedna osoba kompetentna, która uczy innych i się na tym zna.... ciekawe, czy ty byś (była, był) szczęśliwy/a gdyby te wyniki były niewiarygodne, po to idzie się przecież badać.... a gdybym nie miała kasy to bym nie miała szansy aby zrobić je prawidłowo prywatnie...

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2010 - 20:50:06

tylko,że musi być choć jedna osoba kompetentna, która uczy innych i się na tym zna.... ciekawe, czy ty byś (była, był) szczęśliwy/a gdyby te wyniki były niewiarygodne, po to idzie się przecież badać.... a gdybym nie miała kasy to bym nie miała szansy aby zrobić je prawidłowo prywatnie...

Widzę ,że biega pani doktor po różnych tematach i wszędzie obsmarowuje pani szpital. Nie wstyd podszywać się pod młodą lub przyszłą mamusię? Przegrała pani swoją podłą gierkę. Nie udało się zrobić w szpitalu zamieszania, to teraz chce pani niszczyć jego reputację? Wstyd

#5 ~kaczorek~

~kaczorek~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2010 - 09:24:38

Widzę ,że biega pani doktor po różnych tematach i wszędzie obsmarowuje pani szpital. Nie wstyd podszywać się pod młodą lub przyszłą mamusię? Przegrała pani swoją podłą gierkę. Nie udało się zrobić w szpitalu zamieszania, to teraz chce pani niszczyć jego reputację? Wstyd

o czym ty człowieku piszesz???!!! napisałam to tylko po to, aby może ktoś zastanowił się nad swoim postępowaniem... wcale nie niszczę reputacji szpitala, a to co mnie spotkało, to po prostu prawda... będę przyszłą mamusią i martwię się o swojego dzidziusia, czy to takie dziwne...????!!! a szpital ma super sprzęt i co z tego jak nie potrafi go dobrze wykorzystać!!!!!????

#6 ~niewolin~

~niewolin~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2010 - 22:38:53

Skomentuje to w ten sposób.
Prenatalne badanie USG w Polsce, w innym szpitalu kosztuje około 1700 zł
Lębork uczestniczy w norweskim programie. Statystyki i wyniki pomiarów są przekazywane dalej, liczone jest prawdop. wystąpienia zespołu Downa i Edwardsa.
Zamiast krzyczeć i się miotać wystarczy podziękować.
Proszę pamiętać, że po porodzie dziecko będzie miało także badania z tego programu (i nie tylko np. badanie słuchu dzięki WOŚP).
Czekam na Panią na porodówce...

#7 ~dobro?~

~dobro?~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 11:09:45

Skomentuje to w ten sposób.
Prenatalne badanie USG w Polsce, w innym szpitalu kosztuje około 1700 zł
Lębork uczestniczy w norweskim programie. Statystyki i wyniki pomiarów są przekazywane dalej, liczone jest prawdop. wystąpienia zespołu Downa i Edwardsa.
Zamiast krzyczeć i się miotać wystarczy podziękować.
Proszę pamiętać, że po porodzie dziecko będzie miało także badania z tego programu (i nie tylko np. badanie słuchu dzięki WOŚP).
Czekam na Panią na porodówce...

Zastanawim się po co te badania prenatalne . Co to zmieni , gdy okaże się , że dziecko z Downem? Czy chodzi o zabijanie dzieci z wadami , czy o co innego?

#8 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 11:54:42

Zastanawim się po co te badania prenatalne . Co to zmieni , gdy okaże się , że dziecko z Downem? Czy chodzi o zabijanie dzieci z wadami , czy o co innego?

Decyzja bedzie należała do matki. Chcesz chować nieepelnosprawne dziecko - chwała ci za to.

#9 ~~kaczorek~~

~~kaczorek~~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 16:51:09

nie, wcale nie o to chodzi... nie chodzi o zabijanie dzieci!!! badania prenatalne mogą stwierdzić wady genetyczne płodu i dzięki nim można już w trakcie ciąży leczyć dziecko przez przyjmowanie przez matkę odpowiednich leków. także lekarze i rodzice mają możliwość zastanowienia się co robić po urodzeniu dziecka.... te badania są naprawdę pomocne.... niektórym ratują życie...

#10 ~jak jest naprawdę?~

~jak jest naprawdę?~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 18:20:14

nie, wcale nie o to chodzi... nie chodzi o zabijanie dzieci!!! badania prenatalne mogą stwierdzić wady genetyczne płodu i dzięki nim można już w trakcie ciąży leczyć dziecko przez przyjmowanie przez matkę odpowiednich leków. także lekarze i rodzice mają możliwość zastanowienia się co robić po urodzeniu dziecka.... te badania są naprawdę pomocne.... niektórym ratują życie...

Czy można leczyć np. Downa ? cCo w takiej sytuacji? Znam rodziny, które są szczęśliwe, że wcześniej nie wiedziały o tej wadzie genetycznej, bo dzisiaj cieszą się z dziecka nawet ułomnego i nie mają wyrzutów sumienia , że je zabiły . Pytam , czy matki są o tym powiadamiane i wręcz nakłaniane do zabicia dziecka nienarodzonego ?

#11 ~pytanie~

~pytanie~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 18:23:47

Piszesz "niektórym [ czyli wybranym] ratują życie", a ile się zabija...po tych badaniach?

#12 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 18:31:45

Piszesz "niektórym [ czyli wybranym] ratują życie", a ile się zabija...po tych badaniach?

Po co ci statystyki ? tego nikt nie wie tak naprawde

#13 ~ciekawy~

~ciekawy~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 18:40:24

Po co ci statystyki ? tego nikt nie wie tak naprawde

Statystyki są ważne , bo pokazują właściwy cel tych badań . ŚMIEM TWIERDZIĆ , że głównie chodzi o dzieci ułomne , by je zabić przed urodzeniem. Jeżeli jest inaczej , to mnie przekonaj ...właśnie podając dane...ilu nienarodzonym pomogli lekarze, a dla ilu był to wyrok śmierci. .

#14 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 19:13:07

[quote name='ciekawy' date='5.01.2010, 18:40:24' post='254871']
Statystyki są ważne , bo pokazują właściwy cel tych badań . ŚMIEM TWIERDZIĆ , że głównie chodzi o dzieci ułomne , by je zabić przed urodzeniem. Jeżeli jest inaczej , to mnie przekonaj ...właśnie podając dane...ilu nienarodzonym pomogli lekarze, a dla ilu był to wyrok śmierci. .
[/quote/]
A niby po co mam cie przekonywać ? Nie chce mi się.
A niby skad mam miec dane ? Chcesz je znac pytaj lekarzy. Nie sadzę, żeby ktos ci je udostepnił, a jeżeli - to szacunkowo, w procentach, ale wątpie.
czuje, że dyskusję chcesz sprowadzic na tory forumowej "radosnej nowiny - Jezus żyje"
nie wchodze w to

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 19:13:38

Zdaje się że "Radosna nowina" się udziela. Człowieku, ten wątek jest o profesjonaliźmie wykonywania badań w lęborskim szpitalu a nie o tym czy aborcja jest słuszna czy też nie. Badania prenetalne nie tylko wykazują wady genetyczne ale też takie, dzięki którym wiadomo jak prowadzić akcję porodową żeby dziecko przeżyło, te badania wykazują również poważne wady serca dziecka np. brak zastawek czy też ich dysfunkcję itd.

#16 ~~kaczorek~~

~~kaczorek~~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 20:08:12

Zdaje się że "Radosna nowina" się udziela. Człowieku, ten wątek jest o profesjonaliźmie wykonywania badań w lęborskim szpitalu a nie o tym czy aborcja jest słuszna czy też nie. Badania prenetalne nie tylko wykazują wady genetyczne ale też takie, dzięki którym wiadomo jak prowadzić akcję porodową żeby dziecko przeżyło, te badania wykazują również poważne wady serca dziecka np. brak zastawek czy też ich dysfunkcję itd.

brawo, choć jedna osoba znalazła się, która ma pojęcie co to są za badania :) wszyscy uparli się na zespół downa i koniec... niech sobie najpierw poczytają na temat tych badań, a potem się wypowiadają... przesyłam link dla niewtajemniczonych:)
http://www.biomedica...natalne-23.html

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 20:27:30

Ciekawy, doszkol się. Kaczorek podala ci na tacy.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 20:44:31

W czasie badań prenatalnych u mojego dziecka stwierdzono bardzo poważną wadę, dziecko zoperowano w czasie ciąży w AM w Gdańsku, dzisiaj jest wspaniałe i nie do końca zdrowe ale chodzi i umysłowo bardzo sprawne, jego rówieśnicy z tą wadą ale bez tych badań i operacji jeżdża na wózku i tak będzie do końca życia i co? Badania niepotrzebne? Chyba tylko ciemniak może tak myśleć, ja jestem wdzięczna za te badania i pomoc i moje dziecko też.

#19 ~mamuśka~

~mamuśka~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2010 - 14:13:38

~~kaczorek~~ wypisuje bzdury
osobiście byłam dziś na badaniu prenatalnym w czasie którego była bardzo miła i wesoła atmosfera, lekarz robiący badanie wykazał się pełną znajomością tematu

więc kaczorek nie pisz bzdur na ten temat, gdyż chyba byłaś w innym szpitalu

dziewczyny badanie prenatalne to czysta przyjemność, najpierw jest badanie usg, później pobranie krwi- wyniki za tydzień

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2010 - 19:26:59

Też miałam robione takie badanie i jestem bardzo zadowolona, gdyż lekarz( ordynator ) był bardzo miły oraz przeprowadził to bardzo szybko i sprawnie, znal sie na sprzęcie i robił bardzo sprawnie pomiary mojego maleństwa, które ma przyjść za kilka dni na świat. Jako kobieta stwierdzam, iż każde badanie robione przez obcego pana nie jest przyjemne no trudno takie życie musimy myśleć o życiu które nosimy w sobie!!!!!Proszę spokojnie i bez żadnych obaw poddać sie takiemu badaniu naprawde warto. Najpierw robione jest USG (dopochwowo) następnie pobieranie krwi i koniec, po strachu.....cala akcja zaczyna się wiecie gdzie.....jak idzie sie na trakt po prostu włosy z glowy można wyrywać taki ból....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych