Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Automatyczna wypożyczalnia rowerów.


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Smerf Inwestor~

~Smerf Inwestor~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2018 - 12:12:34

 

 

Gryf25.pl

 

Wypożyczalnia rowerów ma szanse powstać w Ustce. Władze miasta rozpoczęły rozmowy na ten temat. Pierwsze jednoślady miałby pojawić się w kurorcie już latem tego roku.

Władze Ustki zastanawiają się nad pilotażowym uruchomieniem automatycznych wypożyczalni rowerów na podczas sezonu letniego. Miasto w tym celu ogłosiło tzw. dialog techniczny, który ma na celu uzyskanie od potencjalnych wykonawców informacji w zakresie najkorzystniejszych rozwiązań mogących służyć realizacji tego przedsięwzięcia. Podczas rozmów omawiane będą kwestie dotyczące liczby i lolizacji stacji, ilości rowerów, formy płatności oraz wysokości opłat za wypożyczenie roweru z możliwością bezpłatnego korzystania z roweru przez pierwsze 30 minut. – Chcemy rozważyć wszystkie możliwości – mówi Bartosz Gwóźdź-Sproketowski, zastępca burmistrza Ustki. – Chcemy wiedzieć, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w Ustce, czy jest na nie zapotrzebowanie, jakie koszty się z tym wiążą. Stąd dialog społeczny.

Według założeń programu pilotażowego na początku w Ustce ustawione miałby być cztery stacje po 10 rowerów. Jeżeli pomysł się przyjmie system będzie rozszerzany. W przypadku uruchomienia systemu cennik będzie skonstruowany tak, by rowery mogły służyć jak największej liczbie osób poprzez promowanie krótkich przejazdów. Dzięki temu rowery nie będą przetrzymywane ponad miarę i będą mogą służyć innym użytkownikom.

 

 

Pomysł Super, ale pod warunkiem, że takie stacyjki powstaną również w Jarosławcu, Orzechowie,Poddąbiu, Rowach,Gardna Wielka, Smołdzino, Czołpinie, Klukach. Rower można pobrać w dowolnej miejscowości i zostawić w innej !!! 


Nie wszystko się uda zrobić w I roku działalności, dodałbym jeszcze Wodnicę i Lędowo, do tego system, program i strona www, gdzie byłaby podana ilość wolnych welocypedów oraz bicykli w danej lozacji, możliwość płatnej rezerwacji roweru oraz podania celu podroży i przypuszczalnej godziny oddania roweru, co pomogłoby zarządzać flotą. Oczywiście potrzebny byłby również samochód serwisowy, który pomógłby niedzielnym rowerzystom jak im się łańcuch na trasie skończy oraz ten sam pojazd przerzucałby rowery pomiędzy chodliwymi lalacjami.Nie wszystko się uda zrobić w I roku działalności, dodałbym jeszcze Wodnicę i Lędowo, do tego system, program i strona www, gdzie byłaby podana ilość wolnych welocypedów oraz bicykli w danej lolizacji, możliwość płatnej rezerwacji roweru oraz podania celu podroży i przypuszczalnej godziny oddania roweru, co pomogłoby zarządzać flotą. Oczywiście potrzebny byłby również samochód serwisowy, który pomógłby niedzielnym rowerzystom jak im się łańcuch na trasie skończy oraz ten sam pojazd przerzucałby rowery pomiędzy chodliwymi lolizacjami.

 

Kto z Usteckich przedsiębiorców podejmie temat?

Jest okazja zarobić.#2 ~braciszek dariusz~

~braciszek dariusz~
  • Goście

Napisano 18 marzec 2018 - 00:46:22

smerf jeździłeś może kiedyś na rowerze bez siodełka?#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 maj 2018 - 09:23:42

smerf jeździłeś może kiedyś na rowerze bez siodełka?

On tak jeździ od małego.#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 maj 2018 - 09:39:38

Smerfvjeszcze się nie nauczyłeś,że Graczyk dużo gada, a mało robi?Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych