Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

autodetailing w Koszalinie , w Słupsku ...

56 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2013 - 08:51:28

Idzie jesień a zanim się obejrzymy nadejdzie zima.  Sól, piasek, żwir i niskie temperatury to wróg lakieru samochodowego.

Aby po zimie nadwozie ciągle wyglądało dobrze, warto je odpowiednio zabezpieczyć.
Powłoka lakiernicza samochodu to kilka nakładanych na siebie kolejno warstw. W fabryce nadwozie jest najpierw pokrywane środkiem antykorozyjnym, a później malowane podkładem. Dopiero tak przygotowane podłoże pokrywa się kolorem i lakierem bezbarwnym, nadającym autu połysk oraz zabezpieczającym kolor przed uszkodzeniami.

Lakier matowieje

Z biegiem czasu wierzchnia warstwa traci jednak swoje właściwości. Lakier wystawiony na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i skrajne temperatury powietrza robi się coraz bardziej matowy. Mycie, szczególnie na myjni automatycznej przysparza mu zarysowań, ptasie odchody tworzą nieestetyczne plamy. Uderzenia kamyczków w czasie jazdy kończą się mikro odpryskami i ubytkami, które niezabezpieczone najczęściej zamieniają się w ogniska korozji. Powłoka lakiernicza na uszkodzenia jest szczególnie narażona zimą, kiedy drogowcy posypują drogi piaskiem i solą, a poza miastem także żwirem. Ostre ziarenka drążą w lakierze załamania i rysy, które sprawiają, że samochód po sezonie prezentuje się znacznie gorzej.

Zacznij od naprawy
Przed zimą warto zatem pomyśleć o dokładnym zabezpieczeniu nadwozia. Najprostszym sposobem jest woskowanie, które tworzy na lakierze elastyczną, lśniącą warstwę ochronną. Zanim się za nie zabierzemy, warto jednak pomyśleć o uzupełnieniu ubytków w lakierze. Obicia, rysy i odpryski są najbardziej narażone na korozję, zatem to od nich należy zacząć pracę.
W warunkach domowych przy użyciu podstawowych narzędzi można usunąć tylko drobne uszkodzenia.

Dwie godziny lub dwa dni  u profesjonalisty
Po uzupełnieniu ubytków można zabrać się za woskowanie. Profesjonalna usługa w wyspecjalizowanych zakładach detailingu może kosztowac od 60-1000 zł. Polega na dokładnym umyciu i wysuszeniu samochodu. Dopiero wówczas można zacząć nakładać wosk.
- Najlepszy wybór to woski twarde, które nakłada się ręcznie.  Preparat nakłada się trudniej niż pastę czy mleczko z dodatkiem wosku, ale za to efekt jest lepszy. Na lakierze tworzy się powłoka ochronna, która w przypadku stosowania nieagresywnej chemii myjącej utrzymuje się bardzo długo – mówi Paweł Brzyski, właściciel Auto-Błysk w Rzeszowie.

Najbardziej polecane są w tej chwili woski zawierające wyciąg z Carnauby. Pozyskuje się go liści rosnącej w Brazylii kopernicji. To jeden z najtwardszych wosków naturalnych na świecie, stosowany m.in. do konserwacji dzieł sztuki.
Fachowcy polecają, aby woskowanie wykonać dwa-trzy razy w roku. Najlepiej jesienią, na wiosnę i w lecie.

Woskowanie samochodu płynnym woskiem, np. na ręcznej myjni ma niewiele wspólnego z nakładaniem preparatu ręcznie. – Porównałbym je do mycia auta szamponem z dodatkiem wosku. Owszem, także jest pożyteczne, ale efekt jest znacznie gorszy. To bardziej kosmetyka niż ochrona – mówi Paweł Brzyski.

Ważne jest , by samochód oddawać do profesjonalistów. Niestety dla uzyskania optymalnego efektu, niezbędne jest posiadane urządzenia o regulowanym, zmiennym momencie obrotowym do polerowania. Mało kto ma je w garażu, dlatego trzeba skorzystać z usług profesjonalnych firm, różniących się od pseudofachowców oferujących i wykonujących swoje usługi w garażach.

Zabezpieczamy lakier samochodowy . Wilgoć w połączeniu z niskimi temperaturami powietrza oraz środki chemiczne, którymi posypywane będą zimą ulice, mogą powodować korozję. Jeśli chcemy mieć dobrze zabezpieczone auto , powinniśmy oddać je fachowcom z dużym doświadczeniem.
Pamiętajcie  ,że tylko oni ciągle się szkolą, biorą udział w kursach, zapoznają się z najnowszymi środkami do zabezpieczenia i pielęgnacji np. lakieru samochodowego.

Efekt końcowy
Lakier zostanie zabezpieczony, auto będzie chronione w stopniu optymalnym. Pamietajcie ,że jest mnóstwo środków powodujących także ,że do naszego lakieru nie będą sie przyczepiały wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zanieczyszczenia ..

Proszę sobie przejrzeć dwa filmiki które załączam , byście mogli sobie uświadomić jak można zabezpieczyć lakier i jakiego poślizgu dostaje , gdy jest profesjonalnie zabezpieczony.

1. najprostszy sposób na to by pokazać jak woda spływa z dobrze , profesjonalnie zabezpieczonego lakieru, oczywiście wysokiej jakości woskiem.

2. , Super gładki dach , przykład co potrafi dobra chemia do auta. Buteleczka ustawiona na większym spadzie nie rusza się (część nie zabezpieczona jeszcze), a od połowy dachu już zjeżdża jak na lodzie (część wykończona dachu).

źródła : regiomoto.pl , youtube.pl

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2013 - 09:05:53

nawet lokalne media zauważyły profesjonalizm Baccara AutoSPA 27y.JPG

Uploaded with ImageShack.us

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2013 - 21:15:43

Jak się zapłaci to i zauważą. W Słupsku też jest firma , która zajmuje się tym profesjonalnie tak więc nie ma co jeździć i szukać

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2013 - 11:41:13

chcesz wiedzieć jak dbać o swoje auto? chcesz na bieżąco śledzić nowe techniki i trendy w autodetailingu ? a może lubisz samochody ?

zastanawiasz się jak zabezpieczyć swoje auto ? jak o nie dbac? podglądaj zawodowców ! zawsze najnowsze informacje i zdjęcia. bądź z jedyną firmą z branży autodetailingu w Koszalinie

http://www.facebook.com/BaccaraAutoSPA

x5gk.jpg

Uploaded with ImageShack.us

#25 ~Grzesiek~

~Grzesiek~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2013 - 10:02:38

Moim zdaniem warto wybrać się na szkolenia z autodetailingu. Na pewno pozwolą poszerzyć swoje umiejętności, a dzięki temu kolejni klienci będą się pojawiali.

#26 ~ja29~

~ja29~
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2014 - 17:50:04

Moim zdaniem warto wybrać się na szkolenia z autodetailingu. Na pewno pozwolą poszerzyć swoje umiejętności, a dzięki temu kolejni klienci będą się pojawiali.

Tam w ogóle sporo można sie dowiedzieć , fajne filmiki o kosmetykach i  maszynach mają też tutaj http://detailkinggro...asze-urzadzenia

Uzywał ktoś ich kosmetyków np do lakieru? Bo mysle czy nie wypróbować

#27 ~BUZAŁA~

~BUZAŁA~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2014 - 17:50:23

Witam

Z pewnego źródła wiem, że za jakiś czas w Słupsku otwiera się salon z usługą autodetalingu.

Cała sprawa jest trzymana w wielkiej tajemnicy lecz już na pewnym terenie pojawia się inwestor i mówi co będzie.....

Mam informacje, że salon będzie otwarty za miesiąc.

Z tego co widać na placu budowy to mają chłopaki pełno zapału do całej inwestycji i bardzo dużo wiedzy na temat detalingu samochodowego.

Coś będę wiedział więcej to napewno napiszę :)

#28 ~kojtyk~

~kojtyk~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2014 - 13:37:19

no to pisz, co chciałbym skorzystać

Witam

Z pewnego źródła wiem, że za jakiś czas w Słupsku otwiera się salon z usługą autodetalingu.

Cała sprawa jest trzymana w wielkiej tajemnicy lecz już na pewnym terenie pojawia się inwestor i mówi co będzie.....

Z tego co widać na placu budowy to mają chłopaki pełno zapału do całej inwestycji i bardzo dużo wiedzy na temat detalingu samochodowego.

#29 ~bmw~

~bmw~
  • Goście

Napisano 09 listopad 2014 - 22:43:28

no to pisz, co chciałbym skorzystać

Witam

Chyba wiem o jaki salon chodzi bo widdziałem już reklamę na przyczepie koło Orlenu, ale może to nie to.

Jakiś salon auto detailingu czy coś takiego....

#30 ~BUZAŁA~

~BUZAŁA~
  • Goście

Napisano 01 luty 2015 - 20:14:26

Chyba wiem o jaki salon chodzi bo widdziałem już reklamę na przyczepie koło Orlenu, ale może to nie to.

Jakiś salon auto detailingu czy coś takiego....

Chyba chodzi o CAR SPA GARAGE mieszczące się w Słupsku na ul. Poznańskiej 82 bo taka reklama na budynku istnieje i widzę tam ciągle eksluzywne samochody, ciągle wyjeżdżające jak nowe.

Ale nic w internecie o nich nie ma, chyba to coś nowego.

#31 ~mario~

~mario~
  • Goście

Napisano 04 luty 2015 - 14:13:42

Eksluzywne samochody? Mercedesy? To chyba wszystkie auta jednego wlasciciela . A to nie jest wlasciciel hasana?

#32 ~Przem@S~

~Przem@S~
  • Goście

Napisano 06 luty 2015 - 08:44:09

Car Spa Garage - Więcej info znajdziecie na kosmetykaaut . pl

Coś dla tych co znają sie na auto detalingu i maja w sobie ta pasje.

#33 ~Zbyszek z merca~

~Zbyszek z merca~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 12:35:07

Nie tylko Hasan ma Mercedesy w tym mieście.

Robiłem u nich woskowanie samochodu i cały środek.

Perfekcyjnie zrobili samochód to fakt, druga strona medalu to czas... trzeba przynajmniej trzy tygodnie czekać na usługę.

Jeśli mam być szczery to trochę za długo, ale napewno warto.

Nikt w Słupsku nie jest tak dobry w tym co robią od nich.

Ceny nie Słupskie, choć  do zaakceptowania, jakość europejska.

Jestem fanem detailingu i cieszę się że jest coś takiego w Słupsku i nie trzeba jechać do Warszawy na takie zabiegi.

#34 ~tomaszek~

~tomaszek~
  • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 23:35:37

Wielka szkoda że trzeba było czekać tak długo na coś takiego w Słupsku.

Mogę potwierdzić, że usługi mają pierwsza klasa.

Miałem rysę na samochodzie i w ciągu kilku godzin mi ją zlikwidowali bez malowania elementu.

Faktem jest jednak, że terminy mają zajęte na kilka dni do przodu.

Pełen profesionalizm i kultura właściciela to dodatkowy plus tego przybytku.

Facet udzielił mi wyczerpujących wiadomości z zakresu usługi i co najważniejsze mogłem się przyglądać całemu zabiegowi, nic nie mieli do ukrycia jak inni tego typu magicy.

Polecam z całego serca Car spa Garage

#35 ~lucek~

~lucek~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2015 - 22:00:53

Szukałem czegoś takiego w Słupsku.

Zajechałem tam w tygodniu, ludzi jak na targu.

Samochód można dopiero zostawić po długim weekedzie majowym bo brak terminów, trochę to dziwne, nie lepiej mieć więcej personelu i robić to 24h.?

Fakt ładnie i czysto, ale terminy mnie rozwaliły

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2015 - 22:44:45

Szukałem czegoś takiego w Słupsku.

Zajechałem tam w tygodniu, ludzi jak na targu.

Samochód można dopiero zostawić po długim weekedzie majowym bo brak terminów, trochę to dziwne, nie lepiej mieć więcej personelu i robić to 24h.?

Fakt ładnie i czysto, ale terminy mnie rozwaliły

HAHAHA jak na targowisku? ja tam jestem koło  tego przybytku prawie codziennie i nie widzę ani tłumów ani samochodów tak więc czekają na klienta jak typowy mechanik w garażu

#37 ~KUBA~

~KUBA~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2015 - 18:18:24

HAHAHA jak na targowisku? ja tam jestem koło  tego przybytku prawie codziennie i nie widzę ani tłumów ani samochodów tak więc czekają na klienta jak typowy mechanik w garażu

Następny koleś, któremu nie pasuje że ktoś coś ma :)

Jestem ich klientem i jakoś trzeba się umawiać nawet na mycie, nie mówiąc o mjakiejś większej usłudze.

Samochodów i na hali i przed nią jest zawsze dużo, co nie świadczy oczywiście o tym że to klienci.

Przestań chłopie pisać banialuki że nie mają klientów bo chyba nie wiesz co piszesz.

Jeśli mówisz że czekają na klientów to dlaczego zawsze chłopaki mają robotę, jakoś nie widziałem żeby pracownicy siedzieli, wręcz przeciwnie non stop zasówają jak w mrowisku.

Boże jak ja nienawidzę głupków, którzy tylko piszą żeby pisać lub kogoś oczernić.

To  że jesteś koło tego przybytku codziennie to nie świadczy że wiesz co chłopaki robią!

Jakoś jak myją mi samochód to zawsze muszę czekać w kolejce bo zawsze coś mają do roboty, tylko ty jak jesteś to nic nie robią?

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2015 - 09:31:00

:) jeżeli ktos nie wiec co to jest autodetaling to nie zrozumie tego ze auta nie ogarnia sie w 1h pasta tempo.

dlatego tam chłopaki potrzebuja sporo czasu zeby przeprowadzic cały zabieg zgodnie ze sztuką ;)

polecam odwiedzic kosmetykaaut.pl

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2015 - 20:26:49

:) jeżeli ktos nie wiec co to jest autodetaling to nie zrozumie tego ze auta nie ogarnia sie w 1h pasta tempo.

dlatego tam chłopaki potrzebuja sporo czasu zeby przeprowadzic cały zabieg zgodnie ze sztuką ;)

polecam odwiedzic kosmetykaaut.pl

Znam się na tym trochę i jak tylko usłyszałem, że coś takiego jest w słupsku zaraz się tam pojawiłem.

Wszystko na najwyższym poziomie to fakt, usługi jak w stolicy albo i lepiej.

Wielka sprawa dla przeciętnego kowalskiego , bo nie było gdzie zrobić w słupsku samochodu, a teraz już jest miejsce  i widać że mają pojęcie co robią.

Słupsk to wioska która takich rzeczy nie ogarnia w mig i zapewne dla przeciętnego Kowalskiego to i myjnia ręczna to luksus na który nie stać każdego, a co dopiero mieć w mieście spa dla samochodów:)

Polecam choćby zobaczyć jak powinny wyglądać samochody po umyciu i woskowaniu, ale nie daje wiary, że taka usługa w słupsku się przyjmię.

#40 ~po co na co....?~

~po co na co....?~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2015 - 22:04:16

Jedna z lepszych wypowiedzi na tym forum.

Wszyscy tylko obrażają, a nie wiedzą co to jest autodetailing!

To nie myjnia, tylko mozolna praca nad poprawieniem wizerunku samochodu i przywrócenie go do stanu wręcz salonowego.

W car spa garage chyba się na tym znają i mają pojęcie, byłem rozmawiałem, lecz nie stać mnie na taką usługę bo jestem studentem.

Bardzo się interesuje autodetailingiem i cieszę się że może coś takiego byc w Słupsku, fajnie się z chłopakami rozmawia i dużą wiedzę mają o tym co robią.

Inna sprawa, że w Słupsku ludzie się na tym nie znają i mają głęboko w d...e jak wygląda ich samochód.

Cieszyć się należy że choć jeden, dwóch gości wie o co kaman w autodetailingu inni to tylko gawędziarze, teoretycy na różnych forach.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych