Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

64 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~www~

~www~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 07:49:24

NIe wiem o co tu chodzi czy o ukaranie kierowcy czy o wyłudzenie odszkodowania. Bo prawie 2 matry od przejścia to jest jednak poza przejsciem w miejscu niedozwolonym.Co takie dzieciaki robily same  na jezdni i pobliżu? Na widok matek przebiegły przez jezdnie ,a zaraz nizej napisane jest ,ze matki szly z tylu.Wiec jak dzieciaki mialby je widziec?Wg. mnie bardziej tu zastosowanie ma ukaranie rodzicow za brak nalezytej opieki nad dziecmi. Tu raczej nie chodzi o ukaranie kierowcy a o odszkodowanie.

#2 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 08:42:24

Dzieci same wracały z przedszkola? A kto na to pozwolił? Przecież według prawa rodzice muszą odbierać osobiście dzieci minimum do końca pierwszej klasy. Jeżeli faktycznie te dzieciaczki wracały same to powinni być ukarani i rodzice i opiekunowie z tego przedszkola.

#3 ~Damniczanin~

~Damniczanin~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 09:15:24

NIKT z przedszkola niewypuszcza dzieci samych do domu. Matka tego chłopaka wcale nie pilnuje go jak idą do przedszkola, czy jak z tamtąd wracają. Nie raz widziałem.

#4 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 09:17:14

Ojciec szuka świadków!? tak się składa, że tam byłem i jestem i kierowcą i rodzicem 6-letniego dziecka i to jest przegięcie, żeby osądzać kierowcę! Matki szły z dziećmi i wypuściły je na ulice wprost pod samochód, nie dość, że sobie zrobiły skrót i nie doszły do przejścia dla pieszych, to jeszcze nie raczyły dzieci trzymać za rękę i sprawdzić czy coś nie jedzie!kierowca był zbadany na trzeźwość, a może to je powinni przebadać alkomatem??? matka krzyczała jeszcze na te dzieci! "mówiłam nie wybiegajcie", do 6-latków?! a świadkiem był kierowca busa,sam się cofnął na miejsce zdarzenia, bo dzieciaki już pod jego koła o mały włos nie wbiegły. rodzice Maluchów niech dziękują kierowcy, że tak szybko zareagował i tylko tak się to skończyło, a nie szukają jego winy! szkoda tego Maluszka, niech szybko wraca do zdrowia, ale oskarżanie kierowcy moim zdaniem jest nie fair!!!  

#5 ~Nikt~

~Nikt~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 10:48:02

To jak to w końcu było?

Dzieci najprawdopodobniej wracały z przedszkola i na widok matek postanowiły przebiec przez jezdnię – relacjonował zdarzenie Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Bo potem czytamy

Po pierwsze, chłopcy przebiegali przez drogę...

po drugie, mamy szły za nimi – mówi Robert Radzikowski.

To raz

A dwa, to rodzice powinni odpowiedzieć za niedopilnowanie dzieciaków.

Dwa auta się mijają i zza jednego nagle wybiegają beztrosie dzieci...ech beztroska, by nie użyć słów bardziej dostadnych

#6 ~ciocia~

~ciocia~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 11:17:35

dzieci przebiegaly  20 metrow przed pasami a  nie dwa jak napisali nam nie chodzi o ukaranie czy zabranie prawo jazdy chlopakowi lecz o to ze w pewnym sensie sie przyczynil do wypadku bo gdy by jechal ostroznie to by go zauwazyl dajcie spokoj z tymi komentarzami ciekawe czy wy chcieli byscie narazic wasze dzieci po to by dostac odszkodowanie dla kazdej matki to jest przezycie stres nie mowiac juz o dziecku co przezywa po prostu kuba z kolega poczekal az prtzejedzie auto z lewej strony i przebiegl nie zauwazajac tego z prawej mamy szly za nimi gdy dzieci wybiegly bylo juz za pozno wina lezy po dwoch stronach wiec nikt nie chce sie mscic to osadzi prokuratora czyja wina byla...

#7 ~ciocia~

~ciocia~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 11:22:07

w takich komentarzach pod artykulami nigdy nie dowiemy sie prawdy zawsze znajdzie sie szuja ktora bedzie oskarzac choc tego nie widziala żal ludzie ogarnijcie sie !!!

#8 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 11:23:23

dzieci przebiegaly  20 metrow przed pasami a  nie dwa jak napisali nam nie chodzi o ukaranie czy zabranie prawo jazdy chlopakowi lecz o to ze w pewnym sensie sie przyczynil do wypadku bo gdy by jechal ostroznie to by go zauwazyl dajcie spokoj z tymi komentarzami ciekawe czy wy chcieli byscie narazic wasze dzieci po to by dostac odszkodowanie dla kazdej matki to jest przezycie stres nie mowiac juz o dziecku co przezywa po prostu kuba z kolega poczekal az prtzejedzie auto z lewej strony i przebiegl nie zauwazajac tego z prawej mamy szly za nimi gdy dzieci wybiegly bylo juz za pozno wina lezy po dwoch stronach wiec nikt nie chce sie mscic to osadzi prokuratora czyja wina byla...

Ciekawe czy Ty ciociu byś była taka mądra jakby Tobie dzieci pod koła wyleciały? masz w ogóle prawo jazdy? potrafisz obiektywnie ocenić sytuację? jakie miał szanse ten kierowca, skoro dzieci wyskoczyły zza drugiego auta? jakby jechał za szybko, to skutki by były jeszcze gorsze, współczuje rodzicom, niech Mały wraca do zdrowia, ale ojciec powinien mieć pretensje jedynie do własnej żony za niedopilnowanie, a nie do kierowcy i coś czuję, że o kasę tu chodzi, nic więcej, bo same matki na miejscu zdarzenia mówiły że to ich wina! 

#9 ~koło łojewa~

~koło łojewa~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 11:23:31

Tak czy siak dzieciaki szły same a nie powinny, nie mają 10 lat, dopieszyć matkom, że puściły je same z przodu

#10 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 11:28:04

jaka wina leży po dwóch stronach? jeżeli dwa auta się mijały to jak niby jak ten kierowac miał widzieć te dzieci zza innego samochodu?! pomysl trochę zanim cos napiszesz. rodzice sa od tego ze ich zasranym obowiązkiem jest pilnowanie swoich pociech tym bardziej przechodząc przez jezdnie!!! ja mam dwoje dzieci i chodz moje starsze dziecko jest w wieku 11 lat to i tak trzymam (za przeproszeniem) za lape jak przechodzę na druga strone ulicy. tu nie ma zadnej winy tego kierowcy-na dobra sprawę to jeszcze on powinien się ubiegać o odszkodowanie jeżeli cos mu się uszkodzilo w samochodzie przez to ze matka nie potrafi dopilnować dziecka.

#11 ~Nikt~

~Nikt~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 11:29:15

Droga "ciociu". Jak się nie chce narażać swoich dzieci na urazy to trzeba je pilnować a nie szukać teraz winnego nie tam gdzie jest.

Można jechać super ostrożnie a i tak wybiegającego zza auta człwieka nie da się widzieć. Samochód nawet jadący 40km/h potrzebuje miejsca by się zatrzymać, i nie jest to metr czy dwa, więc dajcie spokój temu kierowcy a zajmijcie się pilnowanie dzieci w stopniu zapewniającym im bezpieczeństwo.

Osobiście na miejscu kierowcy, jak zaczniecie mu bruździć, złożył bym wniosek o ukaranie rodziców tych beztroskich maluchów i o odszkodowanie za straty, moralne, finansowe i wszelkie inne.

Tak w ramach rewanżu.

Nie można myśleć za wszystkich.

#12 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 11:30:20

To jak to w końcu było?

Bo potem czytamy

To raz

A dwa, to rodzice powinni odpowiedzieć za niedopilnowanie dzieciaków.

Dwa auta się mijają i zza jednego nagle wybiegają beztrosie dzieci...ech beztroska, by nie użyć słów bardziej dostadnych

dzieci szły z mamami, bo takie małe dzieci trzeba obowiązkowo odbierać ze szkoły/przedszkola, a mamy nie raczyły ich trzymać za rękę, ani upewnić się, że mogą bezpiecznie przejść, nie wspominając już, że nie doszły do przejścia dla pieszych i o tragedię jak widać łatwo :/ może im to teraz da do myślenia...

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 11:36:15

To jak to w końcu było?

No właśnie sęk w tym, że są dwie sprzeczne wersje, dlatego ojciec szuka świadków. 

#14 ~^^~

~^^~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 12:42:02

No właśnie sęk w tym, że są dwie sprzeczne wersje, dlatego ojciec szuka świadków. 

ja tam o żadnych sprzecznych wersjach nie słyszałem, policja jednoznacznie stwierdziła, że kierowca jechał prawidłowo i był trzeźwy, a dzieci wybiegły i były z matkami, a nie, że biegły do matek i tyle, świadkowie potwierdzają wersję policji, a ojciec szuka dziury w całym

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 12:47:32

...nie rozumiem  skąd taka znieczulica i bezduszność w wypowiedziach ludzi którzy winią tylko matki a bronią kierowcy one są już ukarane, szczególnie mama Kuby ( dziecko leży w gipsie ) APELUJE do waszego sumienia nie piszcie takich komentarzy  żadna matka nie chce skrzywdzić swojego dziecka .To że  jest po części jej wina na pewno wie ,ale że kierowca złamał szereg przepisów o ruchu drogowym to co? mało istotne?  tam są znaki informujące o przejściu dla pieszych o ograniczeniu prędkości do 40km ,teren zabudowany,   poza tym kierowca nie ma tłumaczenia że on ich nie widział (  znaków czy dzieci  )bo skoro pochodzi z gminy Damnica to jeździł tą trasą nie raz . Sumując gdyby zachował szczególną ostrożność mógł by  w porę  zareagować, ale poczekajmy na  oficjalne wyniki śledztwa .Nie szafujmy wyrokami .Z pewnością tragedia dla obu stron . 

#16 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 13:03:08

...nie rozumiem  skąd taka znieczulica i bezduszność w wypowiedziach ludzi którzy winią tylko matki a bronią kierowcy one są już ukarane, szczególnie mama Kuby ( dziecko leży w gipsie ) APELUJE do waszego sumienia nie piszcie takich komentarzy  żadna matka nie chce skrzywdzić swojego dziecka .To że  jest po części jej wina na pewno wie ,ale że kierowca złamał szereg przepisów o ruchu drogowym to co? mało istotne?  tam są znaki informujące o przejściu dla pieszych o ograniczeniu prędkości do 40km ,teren zabudowany,   poza tym kierowca nie ma tłumaczenia że on ich nie widział (  znaków czy dzieci  )bo skoro pochodzi z gminy Damnica to jeździł tą trasą nie raz . Sumując gdyby zachował szczególną ostrożność mógł by  w porę  zareagować, ale poczekajmy na  oficjalne wyniki śledztwa .Nie szafujmy wyrokami .Z pewnością tragedia dla obu stron . 

Gościu, jaka znieczulica? wszystkim szkoda tego chłopca! ale co, najlepiej jest zwalić winę na kierowcę? zawsze ten co kieruje jest winny? bo mógł widzieć dzieci? ciekawe czy ty byś widział jakby Ci ktoś zza busa wyskoczył, ciekawe czy byś tak szybko zareagował, a skąd stwierdzenie, że złamał przepisy, twoim zdaniem "szereg przepisów"? na jakiej podstawie tak mówisz? bo według policji i świadków kierowca był trzeźwy i jechał prawidłowo, szkoda najbardziej dziecka w tym wszystkim, wiadomo, ale matki zachowały się bezmyślnie, obie, teraz dziecko cierpi i rodzice powinni się nim zająć, a nie szukać winy u innych! wkurza mnie takie coś, bo też jestem kierowcą i nikomu nie życzę znaleźć się w takiej sytuacji i też jestem rodzicem i nie wyobrażam sobie tak nie dopilnować dziecka w tak ruchliwym miejscu i to nie jest znieczulica, to są fakty! i całe szczęście, że to się tak, a nie gorzej skończyło!  

#17 ~www~

~www~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 13:13:49

W takim razie jak nie chodzi o ukaranie kierowcy czy odszkodowanie to po co swiadkowie?? Co chceie udowodnic? ewidentna wina opiekunow tych dzieci.I pomysl  co to by bylo gdyby naprawde ten kierowca jechal szybko, albo nie mysl, bo to straszne. nawet nie wyobrazasz sobie jakie uszkodzenia ciala wyrzadzi samo uderzenie lusterkiem.  kierowca jeszcze moglby zadac odszkodowanie za uszkodzone auto.

#18 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 13:27:51

W takim razie jak nie chodzi o ukaranie kierowcy czy odszkodowanie to po co swiadkowie?? Co chceie udowodnic? ewidentna wina opiekunow tych dzieci.I pomysl  co to by bylo gdyby naprawde ten kierowca jechal szybko, albo nie mysl, bo to straszne. nawet nie wyobrazasz sobie jakie uszkodzenia ciala wyrzadzi samo uderzenie lusterkiem.  kierowca jeszcze moglby zadac odszkodowanie za uszkodzone auto.

www, popieram! kierowcy zarzucają łamanie przepisów, a matki ich nie złamały przechodząc 20 metrów przed przejściem? nie pilnując swoich dzieci? dla mnie sprawa jest jasna, a kierowca pewnie też zestresowany całą sytuacją i może jeszcze teraz sprawa wyląduje w sądzie, bo tatuś dziecka ma jakieś ale...

#19 ~Damniczanin~

~Damniczanin~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 13:39:39

ja tam o żadnych sprzecznych wersjach nie słyszałem, policja jednoznacznie stwierdziła, że kierowca jechał prawidłowo i był trzeźwy, a dzieci wybiegły i były z matkami, a nie, że biegły do matek i tyle, świadkowie potwierdzają wersję policji, a ojciec szuka dziury w całym

policja stwierdzila za jechal przepisowo he he a po czym ? po stwierdzeniu kierowcy ze jechal z dozwolona predkosia? skoro broni sie kierowcy bazujac na tylko jego zeznaniu i stwierdzajac cos przed wydaniem opinii bieglych to cos tu jest nie tak nie sadzicie a ojciec szukal swiadkow bo policja nie chciala udzielic mu informacji czy swiadkowie byli juz przesluchani nikt nie chce bruzdzic chlopakowi wiem ze sama mama Kuby rozmawiala z nim to ze sprawa trafila do sadu to nie zalezalo od rodzicow tylko od policji 

#20 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 13:50:12

policja stwierdzila za jechal przepisowo he he a po czym ? po stwierdzeniu kierowcy ze jechal z dozwolona predkosia? skoro broni sie kierowcy bazujac na tylko jego zeznaniu i stwierdzajac cos przed wydaniem opinii bieglych to cos tu jest nie tak nie sadzicie a ojciec szukal swiadkow bo policja nie chciala udzielic mu informacji czy swiadkowie byli juz przesluchani nikt nie chce bruzdzic chlopakowi wiem ze sama mama Kuby rozmawiala z nim to ze sprawa trafila do sadu to nie zalezalo od rodzicow tylko od policji 

ja tam byłem i wiem jak było i tyle, inaczej bym się nie wypowiadał na ten temat,co ma być to będzie i odpowiednie służby wszystko wyjaśnią, a to, że kierowca jechał przepisowo widać po obrażeniach Chłopców, jednemu nic się nie stało, a drugi został uderzony i upadł na jezdnie, stąd obrażenia, na aucie prawie żadnych śladów po uderzeniu, gdyby prędkość była za duża na pewno by to się gorzej skończyło, z resztą męczący się robi ten temat, matka postąpiła nieodpowiedzialnie i tyle, może to da do myślenia wszystkim co sobie tam skracają drogę, szkoda mi dziecka i tych rodziców też, ale i kierowcy szkoda, pewnie długo będzie miał te dzieci przed oczami, więc trzeba pomyśleć zanim się kogoś oskarża bezpodstawnie!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Damnica, Wypadek, Audi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych