Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

47 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Pik~

~Pik~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 18:03:33

Zwolnić tych pracowników co nic nie mogą,a są do pomocy powołani przez nasze państwo.A szefowa to do czego?Do reprezentowania?

#2 ~zazdrosna~

~zazdrosna~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 18:08:56

Widac ze ludzie sobie radza ... ale pewnie jakas fajna sasiadka ich podpieprzyla
zycie ... powodzenia tej rodzinie nawet w tak kiepskich warunkach mieszkaniowych mozna byc szczesliwym
i stworzyc kochajaca sie rodzine wiec glowa do gory i do przodu :) utrzyjcie nosa wszystkim zazdrosnym sasiadom ;)))

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 18:25:12

gdyby coś działo się z dzieciakami to później byłoby "gdzie była opieka"

#4 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 18:26:06

Za pensje dla takich opiekunek wiele dachow daloby się wyremontować-chodzą baby tylko i strasza ludzi a pmocy i tak nie dadzą.

#5 ~współczujący~

~współczujący~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 18:36:36

Zwolnić tych pracowników co nic nie mogą,a są do pomocy powołani przez nasze państwo.A szefowa to do czego?Do reprezentowania?

pracowników się nie powołuje tylko zatrudnia jak każdego innego pracownika fizycznego i podejżewam że pracownik socjalny może tylko pomóc w zakresie w jakim pozwala mu ustawa lub zamożność danego ośrodka z tego co mi się wydaję (mogę się mylić) pomoc społeczna pomaga w zakresie innym niż budowlanka własnego M, ile osób by chciało aby Państwo wyremontowało im mieszkanie lub dom żeby im kredyt spłaciło było by miło życzę powodzenia tej rodzinie i każdej innej która jest w takiej lub gorszej sytuacji nie wiem jaka była intencja osoby która napisała ten donos ale jeśli choć w 1% pomogła dzieciom to popieram wielu z nas co ma w życiu musiała własnymi rękoma i siłami to zdobyć i tylko cięzka praca nam da lepsze lub gorsze życie. Jeszcze raz życzę powodzenia i nie szukajmy winy w innych tylko zawsze zacznijmy od siebie a później szukajmy pomocy.

#6 ~robal~

~robal~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 18:43:38

Jeżeli otrzymali asystenta rodziny znaczy to tyle, iż są niewydolni wychowawczo.

#7 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 18:46:29

Nawet w gazecie opisała nie prawdę!!!

#8 ~Agus~

~Agus~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 18:56:41

Opieka spoleczna jest dla pijakow bogaczy albo tych co maja znajomosci bynajmniej ta w słupsku tym gazeta powina sie zajac co sie dzieje jak tam ludzi sie traktuje ktorzy w pewnym etapie swojego zycia potrzebuja pomocy a traktuja ich jak smieci

#9 ~111~

~111~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 18:59:21

Ta dziewczyna udaje z siebie ofiare a prawda jest całkiem inna.A pozatym to dlaczego gmina ma jej sponsorowac remont mieszkania,niech sie za robote weźmie

#10 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 19:16:45

Ta dziewczyna udaje z siebie ofiare a prawda jest całkiem inna.A pozatym to dlaczego gmina ma jej sponsorowac remont mieszkania,niech sie za robote weźmie

O to chyba pisze to osoba która złożyła donos :)

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 19:45:09

Obawiam się że bezduszny system i urzędasy wójta zniszczą tą rodzinę na podstawie żałosnego anonimu. Pokaż twarz śmierdzący donosicielu - anonimie. Urzędasy wójta aby się wykazać pracą - pseudo pomocą społeczną będą nachodzić tą rodzinę po to tylko, aby w papierach urzędu było wszystko jak należy. Tylko że to co ta matka i ojciec przeżywają teraz to już urzędasów nie obchodzi. SB i UB nachodziło domy i bez pytania sprawdzało co w domu jest. Podobnie jest dziś z tego wynika. Szkoda, że Ci państwo wpuścili urzędasów wójta do domu bez nakazu sądowego lub prokuratorskiego.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 21:08:42

Nic nie rozumiem, może głupi jestem? Ale w jaki sposób anonim, który dotarł do opieki społecznej zmienił im życie? Czytam i czytam... I nic. Jedna Pani postraszyła, jedna odmówiła, i tyle. Nic nie przybyło, nic nie ubyło, więc w jaki sposób anonim, który dotarł do opieki społecznej zmienił im życie?

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 21:11:59

Jak macie troszke rozumu to pomyślcie gdzie da te dwoje 15 miesięcznych dzieci przecież musi je wychować żeby pracę podjąć.Dobrze jest oceniać a przy trójce ona ma co robić a gdzie w żoruchowie czy w Główczycach macie żłobek?Jak się szumu nie narobi to w naszym Państwie nie pomogą tylko zastraszają i próbują dzieci odbierać a później słyszymy to co w Pucku czy gdzie indziej w Polsce.!!!!!!

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 23:02:33

Przecież ten artykuł to jeden wielki bełkot!! :blink:
Red. Marecki znów dał czadu! Jak niby szanująca się gazeta może tolerować takiego nieudacznika??? :unsure:

#15 ~Agent~

~Agent~
  • Goście

Napisano 24 październik 2012 - 03:09:26

Uprzejmie donoszę, że Iksiński ma już trzecią kochankę, której kupił samochód, mieszkanie i futro. Poza tym często przebywa w różnego rodzaju lokalach wesoło się bawiąc z kobietami lekkich obyczajów i płacąc wysokie rachunki i napiwki. Ciekawe z kąt on na to ma.
Podpisano: - Uczciwy obywatel

Ha, ha. Wielu już narzekało, że za komuny było straszne "szpiegostwo" i donosicielstwo, ale teraz macie to samo albo i jeszcze gorzej. Zawsze znajdzie się jakiś "życzliwy" , który dostarcza odpowiednich informacji czy to opiece społecznej, czy to urzędowi skarbowemu albo ZUS-owi. Donosicielstwo i mściwość mamy we krwi. Ludzie są jak pies ogrodnika. Ja czegoś nie mam?, to dlaczego ktoś inny ma mieć?. Dlaczego ktoś ma być lepiej niż ja - mały donosik, i już się można cieszyć, że jakiś urząd odpowiednio się zajął delikwentem. Wstyd mi za tych uczciwych, bogobojnych i porządnych obywateli. Ale zawsze jest możliwość tego, że i na donosiciela znajdzie się kiedyś lepszy donosiciel. (Donosił wilk razy kilka, donieśli i na wilka).

#16 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 24 październik 2012 - 06:59:24

Prawda jest taka że ten artykuł faktycznie nic nie dał a naświetlił piękny zarys naszego Państwa polskiego i trudności młodych małżeństw z pozyskaniem środków na własne M lub jego remont. Wiele polskich matek ma mniejsze dzieci i pracuje lub wraca do pracy, zwalanie winy na żłobki nie jest na miejscu choć jest trafnym cytatem ale to chyba do
Pana Prezesa Rady Ministrów pytanie raczej. Jestem też takiego zdania jak AGENT (Donosił wilk razy kilka, donieśli i na wilka), ale pokolenie UB i SB mieszka jeszcze po wiochach i miastach mają ajzcharmera coś im zaświta coś usłyszą i bez skrupułów donoszą na bliskich i znajomych a nigdy nie zaoferują pomocy. Proponuję tej rodzinie aby sama zadbała o własne życie, a może ktoś chciał żeby opuścili mieszkanie wktórym mieszkali bądź dom. Myślę że pracownicy OPS zachowali się odpowiednio w przypadku donosu bądź anonimu nie znamy jego treści nie wiemy co dokładnie ktoś w nim napisał czy chodziło o warunki bytowe, dzieci może samych rodziców, każdy organ powinien się zachować zareagować na takie pismo i poinformować co należy zrobić aby wyjść z cało z danej sytuacji, w artykule napisano że pracownik socjalny zalecił zmianę lokum z uwagi na zły stan techniczny obecnego mieszkania i pomogło dzieci zostały dzięki Bogu przy rodzicach i w warunkach lepszych w małym metrażu ale co najważniejsze z mamą tatą i rodzeństwem czyli z tymi którzy ich kochają najbardziej. Forum często zaczyna się od artykułu i paru komentarzy na temat, później ktoś szuka dziury w całym i szuka winnych w drugim kręgu zainteresowanych, ja nie popieram anonimów i donosów powtarzam się wiem przepraszam ale zadajmy sobie pytanie czy ta sytuacja dosłownie zaszkodziła tym dzieciaczkom(teraz ktoś podsumuje moje słowa i napisze że to osoba która napisała ten donos :ph34r: ), szkoda że w reportażu nie znalazły się choć 2 zdjęcia poprzedniego mieszkania, w tedy można było by porównując z tym widocznym gdzie widać że mieszkanie jest zadbane stwierdzić całkowicie czy dzieciom jest w 100% czy w 50% lepiej. Trzymajcie się ciepło to naprawdę nie jest koniec świata najważniejsze że macie dzieciaczki przy sobie.

#17 ~kinia~

~kinia~
  • Goście

Napisano 24 październik 2012 - 07:28:20

Jak by sie w tej rodzinie nic złego nie działo to opieka by zawitała dwa lub z trzy razy i koniec,ale skoro dostali asystenta rodzinny to świadczy o tym ze bez kontroli nie mogą pozostac a pozatym to zastanówcie sie co piszecie,bardzo dobrze ze znalazł sie ktos kto doniósł na nich,na wiele ludzi powinno sie donosy pisać bo niektórzy na to zasługują lecz nie każdy ma odwage powiedzieć prawdę,ale jak sie stała by tragedia to by było ze inni wiedzieli a nic nie zrobili,wiec jak nie znacie sytuacji to nie komentujcie "Bo ten kto krzywdzi zawsze robi potem z siebie ofiare"!!! a wgazecie można wiele żeczy opisać na swoją kożyść.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2012 - 09:17:05

Pierwsze słyszę, że jakieś baby z opieki mają prawo wejść ot tak sobie do czyjegoś mieszkania, przeglądać kąty i komentować. Policja z nakazem, to rozumiem.

#19 ~daisy~

~daisy~
  • Goście

Napisano 24 październik 2012 - 09:19:36

Wazne ze panie z Opieki maja prace,z ktorej nic dobrego dla nikogo nie wynika,poza nimi samymi!! Jezeli nie moga pomoc,to dlaczego upokarzaja!!?? Gdzie dziewczyna ma znalezc prace? Gdzie zostawic troje dzieci, jezeli ni ma zlobka i przedszkola??!!Czy naczelnik jest od udzielania rad typu:ze kobieta powinna zakasac rekawy!! Ignorancja i arogancja urzednikow jest nie do zaakceptowania!! Kultura obowiazuje kazdego,a urzednika panstwowego w szczegolnosci!!

#20 ~olek~

~olek~
  • Goście

Napisano 24 październik 2012 - 09:24:10

Zewszad slychac biadolenie,ze w Polsce rodzi sie za malo dzieci,ale jak one juz sa na swiecie,to nikomu nie spieszy sie zeby pomoc!! Gdzie jest w Kosciol? ktory tak duzo ma do powiedzenia w sprawie nienarodzonych dzieci??! Jeszcze raz pytam,a co z tymi,ktore juz sa na swiecie?? Panstwo jest od tego,zeby pomoc malo zaradnym kobietom!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych