Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2009 - 17:38:16

G..no prawda. Wcale nie o akcje profilaktyczne chodzi tylko o rentkę. Co im szkodzi pochodzić sobie na leczenie czy jakieś pogadanki skoro już się złapało plusa na rentę. Wiem co mówię bo mieszkam w takiej dzielnicy gdzie co 5 to menel.Szlag mnie trafia jak widze ciężko chorych "ludzi" jak trąbią hejnał pod sklepem po spotkaniu u lekarza. I kto na nich płaci .....? Państwo ?

#2 ~slupsk~

~slupsk~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2009 - 18:38:58

moim zdaniem to po pierwsze opieka spoleczna nie powinna wyplacac pieniedzy menelom. wtedy mieliby przymusowe leczenie i byloby po sprawie
z tego co mi wiadomo to np.w kasie osrodka pomocy jest wywieszona kartka z napisem "piles wczoraj-przyjdz jutro" i ze nietrzezwym nie beda wyplacane zapomogi. niestety na wywieszeniu kartki sie skonczylo :mellow:
przejdzcie sie po ul sienkiewicza ktoregos pieknego ranka to sami zobaczycie meneli nietrzezwych i smierdzacych jeszcze alkoholem ktorzy tylko czekaja na otwarcie kasy zeby dostac pieniadze bo trzeba kaca wyleczyc. :blink: z jakiej racji przyznawane sa takim ludziom jakiekolwiek zapomogi?!
powinni dac matkom ktore nie maja na chleb i mleko dla dzieci a nie najpierw daja menelom sami kase a pozniej placza ze maja problem z pijakami.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2009 - 20:14:51

A ja w zadne leczenie nie wierze.Jest to wywalanie pieniedzy,ktore nalezy przeznaczyc dla naprawde potrzebujacych.

Alkohol jest straszny i z tego uzaleznienia wyjsc,to cud.Takich ludzi powinno sie zagonic do roboty-sprzatac miasto,wtedy micha zupy,ubranie.Grosz do reki im dac nie wolno,bo wiadomo za przeleja.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2009 - 12:42:27

oczywiście ze chodzi o rentę ile trzeba się narobić gdy jesteś zatrudniony oni mają polowe naszej pensji wypłacane w postaci renty . a człowiek zasuwa jak szalony za parę groszy.niestety bo wynagrodzenie w słupsku nie jest rewelacyjne! może wszyscy zacznijmy się leczy z uzależnienia? będziemy mieli wtedy chore państwo...tak samo jest ze sprawa samotnych matek w dzień konkubent wychodzi a wieczorem po wizycie pracownika socjalnego jest już w domu a podatnicy płacą i płacić będą na kobiety które nie wiedza ze jest coś takiego jak prezerwatywa lub globulki.... tak wygląda nasza rzeczywistość i przekrojowosc społeczeństwa. ale za to można im pozazdrościć tego ze sa bardzo cwane i wiedza jak ustawić się żeby było ok.

#5 ~-gość-~

~-gość-~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2009 - 21:16:27

A ja w zadne leczenie nie wierze.Jest to wywalanie pieniedzy,ktore nalezy przeznaczyc dla naprawde potrzebujacych.

Alkohol jest straszny i z tego uzaleznienia wyjsc,to cud.Takich ludzi powinno sie zagonic do roboty-sprzatac miasto,wtedy micha zupy,ubranie.Grosz do reki im dac nie wolno,bo wiadomo za przeleja.

Wypisując takie nieuzasadnione opinie podważacie uczciwość lekarza który orzeka czy takiemu człowiekowi dać taką "rentę" czy tez nie!
Bo to nie opieka decyduje o tym czy przyznać zasiłek stały z powodu niepełnosprawności tylko lekarz...
I nie dzieje się tak z powodu tego że ktoś pije tylko na podstawie historii choroby, przebytego leczenia oraz często potwierdzenia podjęcia terapii tak więc na pewno nie na piękne oczy!!!
Trzeba znać przepisy aby mieć pojęcie o temacie i poruszać tą kwestię na forum...
Niczego w Polsce nie dostanie się za darmo, tylko z uzasadnionych powodów!!!

#6 ~jo-asia~

~jo-asia~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2009 - 10:12:23

Takie przepisy stworzyli nam urzędnicy wyższego szczebla, czyli ci z Wiejskiej. Pracownik socjalny musi stosować się do przepisów i choć zdaje sobie sprawę, że pieniądze pójdą na przepicie, przyznania zasiłku odmówić nie może, bo taki pijak kwalifikuje się na zasiłek i już.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2009 - 10:41:00

Wypisując takie nieuzasadnione opinie podważacie uczciwość lekarza który orzeka czy takiemu człowiekowi dać taką "rentę" czy tez nie!
Bo to nie opieka decyduje o tym czy przyznać zasiłek stały z powodu niepełnosprawności tylko lekarz...
I nie dzieje się tak z powodu tego że ktoś pije tylko na podstawie historii choroby, przebytego leczenia oraz często potwierdzenia podjęcia terapii tak więc na pewno nie na piękne oczy!!!
Trzeba znać przepisy aby mieć pojęcie o temacie i poruszać tą kwestię na forum...
Niczego w Polsce nie dostanie się za darmo, tylko z uzasadnionych powodów!!!

Moj wpis oparlam na osobistych doswiadczeniach.Alkoholik,ktorego oddalam na tzw.przymusowe leczenie nic sobie z tego nie robil.Jak pies szedl pokornir po tableteczke,dal sobie zrobic ,,wszywke,,ktora szybko wydlubal i chlal dalej.Wreszcie sie powiesil.
Leczenie to odhaczanie listy,przyszedl,polknal i na tym sie konczy.Szkoda pieniedzy,tak jak napisalam.Gnac do roboty i koniec.To najlepsza terapia.

#8 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2009 - 12:35:56

Moj wpis oparlam na osobistych doswiadczeniach.Alkoholik,ktorego oddalam na tzw.przymusowe leczenie nic sobie z tego nie robil.Jak pies szedl pokornir po tableteczke,dal sobie zrobic ,,wszywke,,ktora szybko wydlubal i chlal dalej.Wreszcie sie powiesil.
Leczenie to odhaczanie listy,przyszedl,polknal i na tym sie konczy.Szkoda pieniedzy,tak jak napisalam.Gnac do roboty i koniec.To najlepsza terapia.

Widzę że wszystkich otrzymanie renty socjalnej z opieki kole w oczy i jednocześnie wydaje się bardzo proste...
Proponuje w takim razie "poużywać" trochę życia z alkoholem i iść do opieki...
Jeśli procedura jest taka prosta na pewno trochę grosza Wam wpadnie...
Namawiam jednak aby wcześniej dowiedzieć się na jakich zasadach taka renta jest przydzielana aby później nikt nie miał żalu! Do siebie!!!

#9 ~JUDASZ~

~JUDASZ~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2009 - 12:46:26

Dołączona grafika

#10 ~Franio~

~Franio~
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2016 - 10:06:37

I dobrze że się zgłaszają bo to znaczy że rośnie świadomość, że "jestem alkoholikiem i mam problem". Sam na całe szczęście zdałem sobie z tego sprawę i udałem się na leczenie do ośrodka terapii uzależnień do Ściejowic. Bardzo miłe miejsce, a leczenie i terapia bardzo skuteczna. Jak mi powiedziano, ważne że sam przyszedłem i poprosiłem o pomoc. Bo to pierwszy krok, aby zrozumieć że ma się problem. osrodekwiosenna.pl

#11 ~Luwa~

~Luwa~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:53:41

Jeśli się zgłaszają to dobrze, ważne jest aby alkoholik jednak chciał się leczyć. Bez tego żadna terapia ani pomoc udzielona nałogowcowi na nic się nie da. To jest bardzo ważne podczas terapii - chęć i motywacja. Mój mąż był alkoholikiem i jak chciał się kiedyś leczyć to nie było miejsc. Musieliśmy znaleźć prywatny ośrodek. Wybraliśmy Wiosenną i na całe szczęście że nie czekaliśmy bo nie wiem jakby później mąż się zachowywał, czy nadal by chciał... w tej Wiosennej w Ściejowicach pomogli mu wyjść z nałogu i teraz jest ok. Mąż jest spokojniejszy.

#12 miki789

miki789

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 90 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 13:09:48

Mnie, krótko mówiąc wyleczyli w ośrodku Want uzaleznienia-terapia.pl i naprawdę w godnych warunkach. Terapeuci nie są dobrani z przypadku, tylko ekipa zgrana, rozumiejąca problemy pacjentów. Dużo rzeczy do robienia i plan dnia nie pozwala się nudzić. W innych ośrodkach, jak przebywałem to to było moim dość dużym problemem przyznam szczerze.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych