Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Vet~

~Vet~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 08:45:54

Uwaga ! Spaniele to najbardziej niezrównoważone psychicznie psy. Poza tym roznoszą choroby wirusowe.

#2 ~ewa~

~ewa~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 09:45:19

To nieprawda, że cocery są agresywne. To są wspaniałe , pełne czułości i oddania psy. Bardzo lubią towarzystwo ale wymagają uwagi. Ponadto potrzebują dużo ruchu to typowe psy do aportowania, poszukiwacze. To kochane psiaki. Mam juz drugiego i jestem szczęśliwa ,że go mam.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2012 - 09:49:51

Nie zgodzę się z tym.
Miałem cocker-spaniela 13 lat.
Jedyne co z jego psychiką było nie tak (o ile można to tak ująć), to to, że był kozak na suczki. Jak tylko udało mu się czmychnąć spod ręki, to za niedługo jakaś się wyszczeniła szczeniakami z długimi kędzierzawymi uszami :lol: . Pół dzielnicy miało mieszańce spaniela z rożnymi rasami.

#4 ~ilona~

~ilona~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2012 - 21:13:48

Spaniele to najukochańsze psy jakie miałam. 2 - psa i suczkę , dokładnie 14 lat były u mnie. na początku szalone, z czasem wyspokojone i kochane.. POLECAM TĄ RASE !

#5 ~moris~

~moris~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2012 - 18:23:10

miałem spaniela. niesamowicie agresywny pies. gryzl kogo popadnie. włascicieli, dzieciaki kompletnie wszystkich. w efekcie pies po 2 latach został uśpiony.

#6 ~xxx~

~xxx~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2012 - 20:52:41

miałem spaniela. niesamowicie agresywny pies. gryzl kogo popadnie. włascicieli, dzieciaki kompletnie wszystkich. w efekcie pies po 2 latach został uśpiony.

podaj weterynarz który uśpił tego psa a Ty już nigdy nie powinnaś zostać właścicielką żadnego zwierzęcia jak mogłaś to zrobić :angry: :angry: :angry: psa można nauczyć pewnych rzeczy ale tak to jest jak bierze się psa i myśli że bez wysiłku pies będzie piękny mądry sam wychodził na spacer itp. ;)

#7 ~junior~

~junior~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2012 - 13:46:38

mam spaniela już 8 lat. To bardzo towazyski pies,lubi byc wsród ludzi. Jest bardzo łagodny, wytrzymuje z piatka dzieciaków. Z wiekiem jest coraz bardziej osowiały tak jak i człowiek. Kocham ta rase za madrość,wyrozumiałośc,cierpliwość i lojalność

#8 ~123qwe~

~123qwe~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2012 - 09:30:47

Spaniele, to ciężka rasa do wychowania. My naszej nie możemy ułożyć, strasznie agresywna. To samo ma znajoma. Pies bardzo radosny i łasy na pieszczoty, ale nigdy nie wiadomo kiedy się na Ciebie rzuci, bo coś mu się nie spodoba.

#9 ~Haga~

~Haga~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2012 - 21:57:40

Spaniele, to ciężka rasa do wychowania. My naszej nie możemy ułożyć, strasznie agresywna. To samo ma znajoma. Pies bardzo radosny i łasy na pieszczoty, ale nigdy nie wiadomo kiedy się na Ciebie rzuci, bo coś mu się nie spodoba.

#10 ~Haga~

~Haga~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2012 - 22:02:22

Widzę, że wypowiadają się tutaj częściowo ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o psach i w ogóle ich mieć nie powinni.
Ja mam na chwilę obecną 3 spaniele, wcześniej też miałam i jakoś nie mam tego nieszczęścia co przedmówcy - agresji. Czyżbym trafiła na wyjątkowo łagodne "egzemplarze" - nie sądzę. Po prostu wiem, że jak każdy pies potrzebuje czasu i ułożenia. Jeżeli ktoś nie radzi sobie z spanielami to proponuję sobie kupić pluszaka, wtedy napewno nikt nie zostanie poszkodowany...

#11 ~paulis~

~paulis~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2012 - 20:56:57

To nie prawda, że spaniele są agresywną rasą. Po pierwsze trezba zapamietac, że pies to nie zabawka. Aby mieć wspaniałego kompana trzeba włożyć dużo pracy w ułożenie psa. Więc jeśli Twój pies objawia jakikolwiek stopień agresji powinieneś zasięgnąć informacji od psiego specjalisty (trener, zoopsycholog). Nie wolno w układaniu psa stosować przemocy w stosunku do zwierzaka, to po krótkim czasie odwróci się niekozystnie w naszą stronę. Wspólna praca napewno zaowocuje i to w niedługim czasie. Pamiętać trzeba, że pies jest bezinteresownym naszym przyjacielem (w odróżnieniu od człowieka) i jemu do szczęścia wystarczy trochę naszej uwagi, miłości i dobroci, odwzajemni się 100 krotnie. Wracając do spanieli, są to psy myśliwskie, a jak każda rasa myśliwska wymaga dużo pracy i konsekwencji. Więc nie skreślaj swojego psa bo uważasz, że jest agresywny, tylko dowiedz się co jest tego przyczyną i postaraj się to rozwiązać. Pracuj z nim dużo i zapewnij odpowiednią dawkę ruchu i uwagi, a napewno okaże sie Twoim wiernym i prawdziwym przyjacielem na całe życie! :)

#12 ~paulis~

~paulis~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2012 - 14:26:42

http://wesolalapka.p...i-zaufanie.html

Proszę wejdźcie i przeczytajcie, szczególnie osoby, które uważały, że spaniele są agresywne. Mam nadzieję, że ten artykuł jednego z najlepszych szkoleniowców psów w Polsce pomoże Wam zrozumieć problem Waszych psów, a może nie psów a Wasz? :)

#13 ~MAGDA~

~MAGDA~
  • Goście

Napisano 02 luty 2012 - 17:17:57

GABI JEST WSPANIAŁA, mamy ją od zeszłego tygodnia i niewyobrażamy sobie życia BEZ NIEJ.

#14 ~Iza~

~Iza~
  • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 13:16:08

Polecam suczkę ! Spaniele to kochane psy !

#15 ~DJ~

~DJ~
  • Goście

Napisano 21 maj 2012 - 14:38:53

juz nigdy w życiu nikt nie powinien Ci dać psa pod opiekę. Agresja psa bierze się z braku uwagi, więc to tylko i wyłącznie wina właściciela - i tutaj ze wskazaniem - Twoja. Sadysta i morderca w jednym...

#16 ~dorota~

~dorota~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2012 - 18:42:22

ni2 zgadzam się....spaniele to cudowne psy....oddane kochające...miałam sunie,która zalizałaby z miłości... niestety już jej nie mam...
teraz też wezmę spaniela...

#17 ~angie~

~angie~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2012 - 00:54:25

Spaniele to najkochańsze psy - są bystre i pracowite, ciekawskie świata i radosne, poza tym są niezmordowanymi pieszczochami i wielkimi wrażliwcami, są niezrównani w okazywaniu miłości :)
Ale nawet te cudowne pieski można skrzywdzić przez swoją ignorancję i nieczułość, dlatego nie powinne trafiać w ręce ludzi przypadkowych, tylko do tych co mają szczere serca i naprawdę poukładane w głowach. Tak jak ludzkie dzieci w gruncie rzeczy są odźwierczedleniem swoich rodziców, spaniele pokazują prawdziwe oblicze swoich właścicieli.

#18 ~karolina~

~karolina~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2012 - 20:14:24

Witam . Chętnie kupiłabym szczeniaka < najlepiej suczkę , koloru biszkoptowego > . Poszukuje spaniela od dłuższego czasu , mam nadzieje, że w końcu mi się uda :)) ..

#19 ~teresa~

~teresa~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2012 - 12:22:33

Zabrałam spaniela ze schroniska.Odradzano nam adopcję ze wzgledu na agresywność tej rasy.Uwazam że ludzie robią spanielom wielką krzywdę wydając taką opinię.Mój spaniel jest najcudowniejszym psem pod słońcem.Jest posłuszny miły i bardzo lubi pieszczoty.Mam go już trzy lata i nie ma w nim nawet śladu agresji.Syn gdy się z nim droczy nazywa go żartobiwie agresorem.Myslę że tak jak każdemu psu wystarczy mu okazć miłość i zainteresowanie aby zdobyć wiernego przyjaciela na całe życie.

#20 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 15 październik 2013 - 07:41:16

witam ja mam psa cocela spaniela ogółem jest kochanym psem ale sie rzuca na wieksze psy i czasami atakuje samochody ludzi rowery

Jest to pies towarzyski nie chce byc sam boi sie  zostawac wieczorem a wtedy szczeka. Polecam te psy ludzia ktore lubia duzo ruchu.Jest bardzo wierny chodzi za moją mamą krok w krok

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych