Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~zniesmaczony zdegustowany~

~zniesmaczony zdegustowany~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 07:14:43

"W Dębnicy Kaszubskiej trwał montaż silników do Meserszmitów" . Widzicie to są Niemcy. Gdyby nadal rządzili tym regionem Niemcy pewnie wokół była by jakaś fabryka Audi, robiono by części do samolotów, samochodów, przemysł by żył i brakowało by rąk do pracy!

#2 ~Radykalny PO-wiec~

~Radykalny PO-wiec~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 07:25:28

Szkoda,ze to to teraz polskie ziemie. Za niemca, żyło by się nam lepiej. Praca, by była.Tak Donald obiecywał.

#3 ~anonim~

~anonim~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 07:36:37

Urbaniak to nie historyk! w tym roku dopiero skonczyl studia licencjackie, wiec taki z niego historyk jak z koziej.... Moze i ma ogromna wiedze, ale poki co jest tylko amatorem, a nie historykiem.

#4 ~zolnierka~

~zolnierka~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 07:45:51

pani rzecznik Krzewina powinna schudnac to nie zolnierz ochyda

#5 ~Ona~

~Ona~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 07:47:27

Ja zawsze mówię patrząc na tą nasza chora politykę, układy i brak perspektyw na lepsze, ze najlepsze co by Polska mogła teraz zrobić to wypowiedzieć wojnę Niemcom i od razu skapitulowac. Z samego socjalu zylibysmy jak paczki w maśle :-P

#6 ~utm~

~utm~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 08:08:27

Urbaniak to nie historyk! w tym roku dopiero skonczyl studia licencjackie, wiec taki z niego historyk jak z koziej.... Moze i ma ogromna wiedze, ale poki co jest tylko amatorem, a nie historykiem.

Jeżeli to prawda... to gratulujemy wiedzy GP (czy będzie sprostowanie za wcześniejsze nazywanie go tytułem h...????) Przyjmuje się że historyk, to osoba co ma minimum mgr historii ... z tego wynika że pan U tego nie ma...

I kolejna wpadka GP - z tym bombardowaniem Gdańska ... Niemcy zbombardowali w dniu 2 września 1939, ale ich celem nie był Gdańsk a Westerplatte. Nie powiedział wam tego wasz historyk???   

A dlaczego nie poprosicie o komentarz prawdziwych historyków z Akademii Pomorskiej w Słupsku, czy nawet osobę która u was pracuje, w redakcji GP ale robi doktorat z historii. chyba wiecie o kogo chodzi???

#7 ~Asix~

~Asix~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 09:08:46

Niesamowite ilu Slupszczan wolaloby, zeby nasze miasto nadal bylo Stolpem (nie tylko starsi, mlodzi rowniez, sama do tych osob naleze). Jak mozna zywic pozytywne emocje do panstwa - jego organizacji, w jakim teraz zyjemy? I nie zapowiada sie, zeby zmienilo sie na lepsze... Po co nas wyzwalano?? Wiem, ze to przykre i niepatriotyczne pisac cos takiego, ale z perspektywy czasu - na co nam to bylo?

#8 ~Jan~

~Jan~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 09:19:23

Jak ktoś pisze, że szkoda, że NIemcy przegrali, bo żyłoby się lepiej, to jest SKOŃCZONYM IDIOTĄ. Nie żyłoby się w ogólę, bo wszyscy rdzenni Polacy przrobieni byliby na mydło. Żal, że takie zidiociałe społeczeństwo mamy...

#9 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 09:22:18

Jak ktoś pisze, że szkoda, że NIemcy przegrali, bo żyłoby się lepiej, to jest SKOŃCZONYM IDIOTĄ. Nie żyłoby się w ogólę, bo wszyscy rdzenni Polacy przrobieni byliby na mydło. Żal, że takie zidiociałe społeczeństwo mamy...

Zrozumiesz,kiedy wezmiesz pod uwagę ktoryś z poprzednich wpisów o dostatnim życiu z socjalu.

Żałosne myślenie,ale większości chyba o to chodzi,żeby się nie narobić a zarobić :(

#10 ~Jaro~

~Jaro~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 09:31:26

Bardzo dobra uwaga. Z ust mi to wyjales.

#11 ~łosioł nad łosłami~

~łosioł nad łosłami~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 09:32:28

taraz na PAP za unijne dotacje  ,,studiujom,, historie .... emeryci , z nich to bedom  histeryki łamatorzy

#12 ~Daro~

~Daro~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 10:00:16

W czasie wojny ludzie umierali za Polskę, mieli honor i szczycili się postawami obywatelskimi. Dziś Polska jest jak towar na półce - sprzedana przez zachłanne władze

Dzieci wychowuje ulica bo rodzice muszą zapieprzać by "wybranym żyło się lepiej" .

Honor to abstrakcja.

Pieniądze i chęć posiadania jest na topie.....

Czy ktoś pamięta o tych dzięki którym mamy niepodległą Polskę ?........

Nie dajmy się gnębić. Poszukajmy w kieszeniach honoru i wykorzystajmy demokrację - by żyło się lepiej - wszystkim Polakom.

Czy masz Polskę w sercu czy w d****?

#13 ~Jaro~

~Jaro~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 10:22:59

W czasie wojny ludzie umierali za Polskę, mieli honor i szczycili się postawami obywatelskimi. Dziś Polska jest jak towar na półce - sprzedana przez zachłanne władze

Dzieci wychowuje ulica bo rodzice muszą zapieprzać by "wybranym żyło się lepiej" .

Honor to abstrakcja.

Pieniądze i chęć posiadania jest na topie.....

Czy ktoś pamięta o tych dzięki którym mamy niepodległą Polskę ?........

Nie dajmy się gnębić. Poszukajmy w kieszeniach honoru i wykorzystajmy demokrację - by żyło się lepiej - wszystkim Polakom.

Czy masz Polskę w sercu czy w d****?

Dobry apel,ale juz dawno wszyscy maja Polske w du***...

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 10:29:49

Przebrała się już miarka !

Głosuję na Jarka !

#15 ~macka~

~macka~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 10:43:56

Ale numer! Wygląda na to, że Niemcy polecieli ze Słupska żeby samych siebie zbombardować.

#16 ~czarna pantera~

~czarna pantera~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 10:49:32

Co roku to samo...

Pierwszy wrzesień itd...

To dobrze, to bardzo dobrze, bo historię trzeba znać i szanować, żeby nigdy takie złe wydarzenia się nie powtórzyły.

...ale ja nie o tym tym razem.

Jak zdążyłem zauważyć powoli dyskusja w tym temacie zbacza na inne tory.
Mianowicie napisał ktoś, że Polska powinna wypowiedzieć wojnę Niemcom i się od razu poddać, albo że w Niemczech na socjalu żyje się jak pączek w maśle itd. itp...
Żal za lepszym dostatnim życiem przejawia się w tych postach. To naturalne u ludzi, którym brakuje na życie, taka jest ludzka natura.

Dlatego zamiast siedzieć przed monitorem i biadolić, to należy wziąć sprawy we własne ręce. Komuna się skończyła (przynajmniej teoretycznie) i trzeba samemu zatroszczyć się o siebie i rodzinę.
Za zachodnią granicą Polski ludzie nie mają takich dylematów jak większość ludzi w Polsce (wiem bo mieszkam na stałe od wielu lat na zachodzie). Tutaj gdzie mieszkam się żyje, po prostu się żyje ...dostatnio. Jest praca i są zarobki, jeśli ktoś nie pracuje ( bo mu się nie chce zazwyczaj), to też ma zapewniony byt..mieszkanie/opiekę medyczną/jedzenie. Niektórym to starcza, ale inni (i ja) mają większe ambicje, dlatego pracują.

W Polsce "karmi się" ludzi historią....ale historią się jeszcze  nikt nie najadł. Tutaj (na zachodzie Europy) coraz mniej jest prawdziwych Niemców/Francuzów/Anglików itp.... jest kosmopolitycznie....Azjaci/Afrykanie/Arabowie/Polacy/Rosjanie/Turcy...itd.itp.

Każdy z nich pielęgnuje swoją odrębność i kulturę, ale wszystkim chodzi o to samo...o lepsze dostatnie życie...i nie ma w tym nic złego.

Pozdrawiam serdecznie, hej ! :)

#17 ~Daro~

~Daro~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 10:50:03

Dobry apel,ale juz dawno wszyscy maja Polske w du***...

Może jednak nie wszyscy, może w wielu sercach Polaków tli się chęć zmian. Bez wzajemnego opluwania się. Bez oglądania się na dorobkiewiczów z Wiejskiej.

Nasza jest Polska i jest tylko jedna.

Czy nie ma już w Polsce ducha Reytana, który w 1773r sprzeciwiał się rozbiorowi ?

Mam małą nadzieję, że jeszcze Polska nie zginęła.....

#18 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 10:57:23

Może jednak nie wszyscy, może w wielu sercach Polaków tli się chęć zmian. Bez wzajemnego opluwania się. Bez oglądania się na dorobkiewiczów z Wiejskiej.

Nasza jest Polska i jest tylko jedna.

Czy nie ma już w Polsce ducha Reytana, który w 1773r sprzeciwiał się rozbiorowi ?

Mam małą nadzieję, że jeszcze Polska nie zginęła.....

Dzięki Ci za tą nadzieję, bo też myślę, że w tym skomercjalizowanym świecie są jeszcze prawdziwi Polacy, którzy nie tylko mieć ale być chcą, maja honor i ambicje, wiedzą co to patriotyzm.

Cóż wart jest człowiek, który nie zna korzeni, nie szanuje historii, nie broni Ojczyzny...?

#19 ~Jaro~

~Jaro~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 11:02:28

Co roku to samo...

Pierwszy wrzesień itd...

To dobrze, to bardzo dobrze, bo historię trzeba znać i szanować, żeby nigdy takie złe wydarzenia się nie powtórzyły.

...ale ja nie o tym tym razem.

Jak zdążyłem zauważyć powoli dyskusja w tym temacie zbacza na inne tory.
Mianowicie napisał ktoś, że Polska powinna wypowiedzieć wojnę Niemcom i się od razu poddać, albo że w Niemczech na socjalu żyje się jak pączek w maśle itd. itp...
Żal za lepszym dostatnim życiem przejawia się w tych postach. To naturalne u ludzi, którym brakuje na życie, taka jest ludzka natura.

Dlatego zamiast siedzieć przed monitorem i biadolić, to należy wziąć sprawy we własne ręce. Komuna się skończyła (przynajmniej teoretycznie) i trzeba samemu zatroszczyć się o siebie i rodzinę.
Za zachodnią granicą Polski ludzie nie mają takich dylematów jak większość ludzi w Polsce (wiem bo mieszkam na stałe od wielu lat na zachodzie). Tutaj gdzie mieszkam się żyje, po prostu się żyje ...dostatnio. Jest praca i są zarobki, jeśli ktoś nie pracuje ( bo mu się nie chce zazwyczaj), to też ma zapewniony byt..mieszkanie/opiekę medyczną/jedzenie. Niektórym to starcza, ale inni (i ja) mają większe ambicje, dlatego pracują.

W Polsce "karmi się" ludzi historią....ale historią się jeszcze  nikt nie najadł. Tutaj (na zachodzie Europy) coraz mniej jest prawdziwych Niemców/Francuzów/Anglików itp.... jest kosmopolitycznie....Azjaci/Afrykanie/Arabowie/Polacy/Rosjanie/Turcy...itd.itp.

Każdy z nich pielęgnuje swoją odrębność i kulturę, ale wszystkim chodzi o to samo...o lepsze dostatnie życie...i nie ma w tym nic złego.

Pozdrawiam serdecznie, hej ! :)

Siema,Czarna Pantero! Jaro Cie wita!!

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2013 - 11:02:30

"

"Z Redzikowa wyleciały bombardować Gdańsk samoloty"

Ktoś ma problemy z językiem polskim.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niemcy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0