Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

169 nowych pracowników zatrudniła firma Morpol :: zobacz komentowany artykuł

robiłam tam 1

119 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~wytrzymałam 1,5mc.~

~wytrzymałam 1,5mc.~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 06:53:10

Smrodu takiego aż nie ma ale codzienna kąpiel owszem co później się odczuwa płacąc rachunek za ciepłą wodę lub gazowy junkers, dochodzą dojazdy 6.25 i powrót 18.30 zatem w słupsku po 19ej dom kąpiel kanapka ile tak można pociągnąć? co do płacy 1400 netto.
Wytrzymałam 1,5mc praca fajna ale zarobki do bani po 1,5 miecha odpuściłam sobie gdyby chociaż dali 2000zł netto byłoby to w miarę uczciwe.
W Słupsku mam pracę 8h. 5dni tyg i 1600,00 netto. teraz gdyby mi morpol dał 2 na rękę nie wróciłabym:)
To praca dla miejscowych i z pobliskich wiosek bo tam czasy dobrobytu(pgr) minęły bezpowrotnie.
Basta!

#2 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 07:03:54

Praca na zmiany?hehe to jakis zart,tam sie pracuje od 7 do 18 a jak trzeba to dluzej i to prawie codziennie.

#3 ~Piotrek~

~Piotrek~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 07:08:49

W morpolu to obóz pracy z pracownikami robią co chcą jeszcze trochę to trzeba będzie brać przepustkę do ,,,WC,,,,,żeby wyjść .Pan Malek i tak nie wie co się dzieje w firmie nie informują go o tym ,,,,to co obiecują to złote góry ,,,,,jak ma być jakaś kontrol to są informowani i wtęczas zaczynają sie wielkie porządki w firmie ,,,,pracowałem to wiem ,,,brygadziści też robia co chcą tak jak ,,,,Pan Dawid ma swoich pupilków i im wolno wszystko,,,tak jak młodym dziewczynom gdzie się ogląda za spódniczkami ,,,,,,,,,,,,,,,

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 07:30:58

No proszę.. SUPER OFERTA PRACY DLA MAGISTRÓW.. :D

#5 ~majtlek~

~majtlek~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 07:38:35

co sie cieszycie łosie za pol roku ich wywali ten kapitalista!!! jak smieci traktorwanie i umowy zlecenie - zenada a wy tu sie cieszycie.

#6 ~ula~

~ula~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 07:43:30

Rozumiem że umowa zlecenie bo to czysty zysk dla właściciela (co na to PIP) , w końcu ludzie pracują w fabryce pod kierownictwem brygadzisty. Smutne że drugi urząd pośredniczy w klasycznym obejściu prawa. I jeszcze jedno ludzie pracują tam latami często w warunkach trudnych, długo i ponad miarę i teraz mam pytanie-czy kto będzie płacił za rehabilitację tych ludzi, gdy zachorują na zwyrodnienia stawów, kiedy potrzebne będzie leczenie i renta.

#7 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 08:29:01

Prawda jest taka,ze prawie wszyscy pracodawcy to sa oszukancy i wyzyskiwacze,pracownika maja za nic nie ten to nastepny,3 miesiace i do widzenia i kasiorka jest,podstawa teraz to umowa zlecenie,1000zl na reke a wymagania takie jakby pracownik mial zarabiac ze 3-4 tysiace,najlepiej modelka albo model po studiach z obsluga komputera z jezykami,i z wszystkimi umiejetnosciami jakie sa mozliwe,taki jest rynek pracy w Slupsku,a ten PIP to sciema chyba jakas co to za kontrola o ktorej wiadomo.Coraz gorzej w tej Polsce i bedzie jeszcze gorzej.

#8 Hackney

Hackney

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 786 postów

Napisano 16 wrzesień 2012 - 08:29:52

co sie cieszycie łosie za pol roku ich wywali ten kapitalista!!! jak smieci traktorwanie i umowy zlecenie - zenada a wy tu sie cieszycie.

Jakie pół roku ? Do świąt porobią i nara...

#9 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 08:30:44

Taka dobra firma i dobry pracodawca a umowy śmieciowe!

#10 ~pesymista~

~pesymista~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 08:44:07

co sie dziwicie - losos to tlusta ryba chodowana w klatkach nafaszerowana na sile pasza
i atybiotykami ubijana lepiej nie mowic trakowana jak pracownicy - robisz pokad masz
sily a jak cie pokreci to pracodawca wywala cie zklatki a komornik na bruk

#11 ~morpik~

~morpik~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 08:44:57

ja pracuje i zarabiam powyżej 2000zł jestem zadowolony.

#12 ~sławek~

~sławek~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 08:49:53

a to kierownictwo to stęchniałek.......... :)

#13 Piterr

Piterr

Swojak

• PipPipPipPip
  • 398 postów

Napisano 16 wrzesień 2012 - 08:55:03

...wy to tylko marudzić i narzekać potraficie. Morpol jest przykładem, że de facto bezrobocia w Słupsku i okolicach nie ma, skoro chcieli zatrudnić 180 osób i im się to nie udało, bo zabrakło do tej liczby 11 pracowników.
Oglądałem dwa dni temu na BBC eksperyment w Anglii, w miasteczku gdzie 35% społeczeństwa było bezrobotnych, zaś u okolicznych pracodawców cała masa imigrantów zarobkowych z Portugalii, Hiszpanii, Polski, Litwy itd ...... 5 miejscowym bezrobotnym zaproponowano pracę zgodną z ich kwalifikacjami i zaproponowano atrakcyjne wynagrodzenie i co wynikło po 2 tygodniach - żaden z tych ludzi już nie pracował, porzucając pracę z kilku powodów. Że do pracy musieli tak wcześnie chodzić bo na 6, inny że praca na zmiany mu nie odpowiada jeszcze inny że do sortowania ziemniaków to on się nie nadaje bo za monotonna praca itp.... Pracodawcy wypowiadali się że mimo tak dużego bezrobocia wśród miejscowych, bez pracowników z zagranicy nie poradzili by sobie. U nas też nikt nie będzie czekał, aż jaśnie państwo zechce przyjść do pracy w której trzeba popracować. Dla mnie takie wypowiedzi świadczą jedynie o malkontenctwie i lenistwie. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Jeśli komuś nie odpowiada takie zajęcie niech zaczepi się na chwilę, w tym czasie szukając ofert pracy bardziej Wam odpowiadających. Wystarczy tylko chcieć !

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 09:00:38

Smrodu takiego aż nie ma ale codzienna kąpiel owszem co później się odczuwa płacąc rachunek za ciepłą wodę lub gazowy junkers, dochodzą dojazdy 6.25 i powrót 18.30 zatem w słupsku po 19ej dom kąpiel kanapka ile tak można pociągnąć? co do płacy 1400 netto.
Wytrzymałam 1,5mc praca fajna ale zarobki do bani po 1,5 miecha odpuściłam sobie gdyby chociaż dali 2000zł netto byłoby to w miarę uczciwe.
W Słupsku mam pracę 8h. 5dni tyg i 1600,00 netto. teraz gdyby mi morpol dał 2 na rękę nie wróciłabym:)
To praca dla miejscowych i z pobliskich wiosek bo tam czasy dobrobytu(pgr) minęły bezpowrotnie.
Basta!

:o no popatrz..za przeklinanego poprzedniego ustroju w KAŻDYM ZAKŁADZIE PRACY BYŁ PRYSZNIC I KAŻDY MÓGŁ SIĘ UMYĆ PO PRACY i przebrać w czyste DOMOWE UBRANIE. :) czasem rodzice przyprowadzali dzieci by wzięły prysznic, bo w domu nie było łazienki..zresztą i dziś w wielu domach jej nie mają..

#15 VOLVO-Rider-ka

VOLVO-Rider-ka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 4593 postów

Napisano 16 wrzesień 2012 - 09:03:24

Chwila, chwila! Urząd pracy powinien pośredniczyć w naborze kadr pracowniczych, a nie zleceniobiorców!
Morpol nie zatrudnił pracowników, tylko zleceniobiorców. Ot, taka mała różnica <_<

#16 ~morpolanka~

~morpolanka~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 09:14:44

w morpolu nie jest tak zle pracowalam tam 5lat i jedynie co mnie denerwowalo to pupile, tam kazdy lize drugiemu pracownicy brygadzista: suchecki, wolski,majewski liza krupinskiemu, krupinski lize adamkowi, adamek lize stochialkowi, stochnialek zas malkowi i kazdy kazdego dyma na kase. ale zaklad zajebisty daje prace 3tys ludziom gdyby nie malek to w regionie doszlo by do serii samobojstw

#17 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 09:41:10

Gdybyś nie miał co żryć to nawet byś gówno sprzątał za marną złotówkę... Takie Pier,dolenie. ohhhhh!!!

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 10:01:02

Gdybyś nie miał co żryć to nawet byś gówno sprzątał za marną złotówkę... Takie Pier,dolenie. ohhhhh!!!

I co niby za te 1500 się naje? Też będzie głodny chodził! Zapłaci czynsz, prąd, gaz, kupi odzież, odłoży na emeryturę, zapłaci składkę zdrowotną (aby mieć prawo do leczenia w razie choroby) i co mu tego na jedzenie zostanie?

#19 ~aa~

~aa~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 10:43:40

Rozumiem że umowa zlecenie bo to czysty zysk dla właściciela (co na to PIP) , w końcu ludzie pracują w fabryce pod kierownictwem brygadzisty. Smutne że drugi urząd pośredniczy w klasycznym obejściu prawa. I jeszcze jedno ludzie pracują tam latami często w warunkach trudnych, długo i ponad miarę i teraz mam pytanie-czy kto będzie płacił za rehabilitację tych ludzi, gdy zachorują na zwyrodnienia stawów, kiedy potrzebne będzie leczenie i renta.

W takiej sytuacji proponuję aby ktoś kto pracuje tam przez całe lata na umowę zlecenie złożył pozew do sądu pracy o uznanie okresu zlecenia za stosunek pracy. Jeżeli w co nie watpię udowodni, że pracował pod kierunkiem brygadzisty zgodnie z wyznaczonym grafikiem, używając narzędzi zleceniodawcy, itd, itp to z pewnościa wygra. Tymsamym zyska prawo do urlopu za przepracowany okres (a raczej ekwiwalenu za niego), okres pracy zostanie zaliczony do emerytury i co najważniejsze zleceniodawca a w zasadzie pracodawca w tej sytuacji zmuszony bedzie do zapłacenia składek na ubezpieczenie społeczne.

#20 ~aa~

~aa~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2012 - 10:52:52

Chwila, chwila! Urząd pracy powinien pośredniczyć w naborze kadr pracowniczych, a nie zleceniobiorców!
Morpol nie zatrudnił pracowników, tylko zleceniobiorców. Ot, taka mała różnica <_<

Tak, ale pracę można w Polsce świadczyć w ramach tzw. stosunku pracy czyli na umowę zlecenie oraz w ramach umów cywilno prawnych czyli najpopularniejszych umów zlecenia czy umów o dzieło, a w przypadku menadżerów kontraktów menadżerskich. Ponadto warto w tym miejscu wspomnieć, że pracując na umowę zlecenie można otrzymać zasiłek dla bezrobotnych. Trzeba tylko o tym wiedzieć i pilnować aby zlecenie miało odpowiednie ramy czasowe i finansowe. No właśnie przede wszystkim trzeba wiedzieć czyli mieć potencjał poznawczy a nie przyjmować za pewnik to co mówią inni!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych