Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

13 grudnia - Reaktywacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
496 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andy

Andy

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 14:21:58

"Prezenty" PiS na rocznicę ogłoszenia stanu wojennego

-  ograniczenie przez Sejm wolności zgromadzeń umożliwiające władzy nie dopuszczanie do wystąpień antyrzadowych,

- Prezes Jarosław K. zapowiada "uporządkowanie działań opozycji",

- Sejm wprowadza kaganiec dla wolnych mediów,

- odwołanie zapowiedzi zniesienia obowiązku meldunkowego i zapowiedź rozszerzenia zakresu zbieranych danych o urodzeniach;

- Prezes Jarosław K. określa sejmową opozycję mianem parlamentarnych chuliganów, czerpiąc niewątpliwie inspirację z PRL-owskiej propagandy określającej protestujących robotników jako chuliganów i warchołów

#2 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 14:25:06

Cz2CIjfWEAE1GFj.jpg

Roześmiana twarz Jarosława K., który uciekał wczoraj w rządowej limuzynie, świadczy tylko o jego chorobie psychicznej. Kto w tak poważnej sytuacji, którą mamy obecnie w Polsce, ma ochotę na śmiech?

Roman Giertych

#3 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 14:27:23

A wcześniej:

Chyba wszyscy już widzieli film, w którym Jarosław Kaczyński w furii wyszarpał mi z ręki telefon i rzucił nim o ziemię. Na nagraniu nie widać jego twarzy, ale ja w takim stanie widziałam go pierwszy raz. Wyglądał na kompletnie nieobliczalnego człowieka. Zastanawiam się, jak to możliwe, że fizycznie zaatakował mnie prezes PiS, czołowy polski polityk. Dlaczego to zrobił?

http://kobieta.wp.pl...153223791745g/2

#4 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 19:15:36

Andy

Zacytuję tutaj  słowa Gierka  ,. podobne były  także Gomułki w czasach wcześniejszych

"Powiedz tym swoim radomianom, że ja mam ich wszystkich w du*** i te wszystkie działania też mam w du***. Zrobiliście taką rozróbę i chcecie by to łagodnie potraktować? To warchoły, ja im tego nie zapomnę."

Coś mi to przypomina- uśmiech  osobnika we wczorajszej czarnej limuzynie oraz dzisiejsze słowa B,Szydło. może nie taki dobitne ale mające sens identyczny . :(

A tak niedawno jeszcze wydawało się nam, że demokrację wywalczyliśmy raz na zawsze, dla naszych dzieci i wnuków- dla Polski :( :( :(

#5 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 19:21:19

Odbiło się to echem w całej Europie, ważne, że  ktokolwiek się nie odezwie z kraju europejskiego ( i nie tylko) udziela poparcia  opozycji i 3ma za nich kciuki (*-*)

Użytkownik -MISIA edytował ten post 17 grudzień 2016 - 19:21:53

#6 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 20:02:07

To Gierek był zdecydowanie większym wasalem ZSRR , to on wprowadził w 1976 roku nowy zapis do Konstytucji Polskiej  na co nie odważył się  nawet Gomułka "

http://wpolityce.pl/...rzyjazni-z-zsrr

Dzisiejszy rząd też wprowadza nowe zapisy do tego najważniejszego aktu prawnego, nie zważając na decyzję Narodu, łamiąc przy tym prawo, podobnie jak obecny prezydent RP :(

Kiedy prawnicy prosili o spotkanie z Prezydentem Polski- w tym najwięksi konstytucjonaiści - prezydent się na nich wypiął, nocą podpisując wytyczne obecnego "naczelnika państwa"

Dzisiaj chce zgody i rozmowy ? a dlaczego nie zareagował od razu wczoraj- ponownie czekał na decycję swojego zwierzchnika , błądząc niczym  dziecko we mgle ? .

Tak się zastanawiam. B.Szydło jest kobietą i matką. Kobiety na ogół zanim zasną robią rachunek własnego sumienia. Czy spoglądając w lustro nie widzi siebie, nie wstydzi się swojego odbicia ?

Frakcji w PISie jest 6 i co nikt nie ma odwagi do własnego zdania  , liczy się tylko kasa ?

#7 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 22:45:21

Podobno Urban popełnił seppuku jak zobaczył jakim był cienkim Bolkiem wobec współczesnych propagandzistów

z21137338Q,Wiadomosci.jpg

#8 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 00:05:29

13 grudnia 1981r.

Przez każdy zakład pracy, przez wiele polskich domów, przebiegają linie bolesnych podziałów. Atmosfera niekończących się konfliktów, nieporozumień, nienawiści — sieje spustoszenie psychiczne, kaleczy tradycje tolerancji. Strajki, gotowość strajkowa, akcje protestacyjne stały się normą. Wciąga się do nich nawet szkolną młodzież. Wczoraj wieczorem wiele budynków publicznych było okupowanych.

(...)

Trzeba powiedzieć: dość! Trzeba zapobiec, zagrodzić drogę konfrontacji, którą zapowiedzieli otwarcie przywódcy „Solidarności". Musimy to oznajmić właśnie dziś, kiedy znana jest bliska data masowych politycznych demonstracji, w tym również w centrum Warszawy, zwołanych w związku z rocznicą wydarzeń grudniowych. Tamta tragedia powtórzyć się nie może. Nie wolno, nie mamy prawa dopuścić, aby zapowiedziane demonstracje stały się iskrą, od której zapłonąć może cały kraj. Instynkt samozachowawczy narodu musi dojść do głosu. Awanturnikom trzeba skrępować ręce, zanim wtrącą ojczyznę w otchłań bratobójczej walki.

----

35 lat później

Sytuacja wywoływania, przez opozycję, skrajnej emocji politycznej, z którą wczoraj mieliśmy do czynienia, nie ma nic wspólnego z rzeczywistą kondycją naszego kraju. Wręcz przeciwnie. Wynika z bezradności i frustracji tych, którzy władze utracili i tych, którzy nie mają pomysłu na to jak przekonać Polaków do swoich racji. Krzyk, sianie zamętu, destabilizacja to są metody, które niestety stały się narzędziem partii opozycyjnych.

(...)

Skandaliczne, hańbiące wręcz wydarzenia, które miały miejsce ostatnio na Krakowskim Przedmieściu, te konfrontacyjne apele nawoływania do „wypowiadania posłuszeństwa” gdzie podpisy liderów opozycji widnieją obok tych, którzy mówią o „kulturze” stanu wojennego, a masakrę górników w Wujku nazywają „zamieszkami” czy w końcu wczorajsza awantura w Sejmie, niestety są elementami wpisującymi się w ten smutny scenariusz.

Reżyserzy tych wydarzeń muszą dziś wyraźnie usłyszeć: źle czynicie, szkodzicie Polsce, sprzeniewierzacie się dobru wspólnemu. Na konflikcie i niechęci chcecie budować waszą tożsamość. To ogromny błąd. A moim zadaniem, moją odpowiedzialnością jest to głośno powiedzieć.(...) Polacy zasługują na spokój, bezpieczeństwo i stabilizacje. Wszystkie nasze działania są skupione wobec tego zobowiązania. Nie sprzeniewierzymy się temu zadaniu.

#9 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 04:37:36

1481758135_kf2dqz_600.jpg

#10 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 04:40:25

1481911654_jzd13t_600.jpg

#11 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 04:51:42

1481839178_bi3h5s_600.jpg

#12 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 12:05:13

Oglądam "Kawę" i zastanawiam się czy poseł T.Jaki rozumie pytania jakie stawia mu prowadzący ?

Pytanie było proste- Czy będzie ponowne głosowanie nad ustawą budżetową ? :)

Ponieważ nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć odpowiem za niego :)

Pan Prezydent spotyka się dzisiaj z liderami opozycji.Kolejno: z Nowoczesną, PLSem, Kukizem , z PO i na koniec z szefem PIS. To szef PIS po wysłuchaniu przekazu Prezydenta podejmie decyzję , więc w jaki sposób poseł Jaki może wyjść przed szereg ? - przecież to oczywista zabawa w ciuciubabkę= będzie wyłącznie tak, jak postanowi Kaczyński ( a nie Prezydent )  nikt nie ma raczej żadnych wątpliwości :)

Jak słyszałam wczoraj przemówienia B.Szydło o wichrzycielach, to jakoś  dziwnie skojarzył mi się rzeczywiście 13 grudzień 1981 :ph34r: :(

Tak przemarzłam, że głos straciłam- może to nawet lepiej :D , dobrze, że można coś skrobnąć  :)

Cieszę się z jednego, że są w kraju ludzie myślący rozsądnie , dziękuję im za to.

Użytkownik -MISIA edytował ten post 18 grudzień 2016 - 12:05:42

#13 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 12:37:29

To chyba nie tak Wiedko- z całym szacunkiem. :(  To było tylko dolanie oliwy do już płonącego  ognia.

Gdybyśmy zgadzali się ze wszystkim, z łamaniem prawa, demokracji, niszczeniem Konstytucji- bylibyśmy tylko konformistami, to do dzisiaj rok 1970 i 1980 byłby marzeniem a nie realnością, To opozycja doprowadziła do wolnego kraju nie zgadzając się na jedyny "słuszny" program partii rządzącej .

Nie nazywałabym nigdy wichrzycielami ludzi walczących o zachowanie przyzwoitości, o stosowanie norm zgodnych z zapisami polskiej Konstytucji , na to zgody nie będzie. :ph34r:

Raz jeszcze dziękuję wszystkim , ceniącym to, co najważniejsze- a wywalczone głową  przez przedstawicieli naszego  Narodu w tak nieodległych czasach

#14 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 15:21:56

Nigdy nie należałam, nie należę i należeć nie będę do żadnej partii. Są to dla mnie sztuczne twory. Żadna z partii nie ma mojego pełnego poparcia....zawsze patrzę na ludzi, na ich działania...a teraz to, co widzę i słyszę przeraża mnie...BUTA, KŁAMSTWA, SAMOUWIELBIENIE, CHAMSTWO...takimi postawami niczego dobrego się nie osiągnie.

Stwierdzono, że demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu.

Winston Churchill

Trudno się nie zgodzić z Twoją opinią. Nie da się ukryć, że partie są jakie są i nawet gdy trafi się taka, która wydaje się być sensowną to i tak kwestią czasy jest gdy przylgną do niej szubrawcy, którzy skutecznie zszargają jej opinię.

Z drugiej strony należy jednak zauważyć, że taka jest polityka. Sukcesu nie osiągają grzeczni i układni tylko ci, których tak bardzo nie lubisz. Wystarczy sobie tylko przypomnieć fenomen Samoobrony czy przeogromny sukces PiS, które zbudowały swój sukces na kłamstwach, chamstwie i bucie. I nie jest to przypadłość typowo polska lecz dotyczy także wysoko zaawansowanych demokracji. Przykładem może być choćby sukces wyborczy Trumpa. A przysłowie mówi - "jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one".

Taki jest jeden z "uroków" demokracji, o której w powyższym motto.

Użytkownik Andy edytował ten post 18 grudzień 2016 - 15:22:30

#15 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 15:32:45

Wiedźmo, warto jeszcze wziąć sobie do serca jeszcze cytat z Inferno Dana Browna:

Najmroczniejsze czeluście piekieł zarezerwowane są dla tych, którzy zdecydowali się na neutralność w dobie kryzysu moralnego.

#16 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 17:05:09

Przed chwilą pokazywano w TV jak prof.Gliński wyjaśniał, że to jakieś siły "wywrotowe" chcą nam zdestabilizować Polskę. Ależ oczywiście panie profesorze, to Amerykanie nam podrzucili stonkę po raz kolejny :D

Tak Andy, sukcesu nie osiągają ludzie ułożeni i grzeczni, podporządkowujący się komukolwiek. Tylko człowiek obdarowany charyzmą, mający siły przywódcze jest w stanie cokolwiek osiągnąć i przeć do przodu. Oczywiście w połączeniu z olejem w głowie i otwartym , światłym umysłem, nie zaściankowym. Trudno odmówić tutaj Kaczyńskiemu charyzmy jednak jego zaściankowe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość i świat, który wchodzi dzisiaj na przyspieszoną ścieżkę rozwoju to jest to, co winno nam przyświecać a nie feudalne spojrzenie w przeszłość jakie on sobą reprezentuje.

Sądziłam, że młody Morawiecki coś pokaże, po cichu w niego wierzyłam. :ph34r:  Jak na razie widzę tylko puste przeźrocza :( Nie wiem, czy pozwolił aż tak zdeptać swoją osobowość czy  po prostu ja się tak mocno pomyliłam :unsure: Każdy, kto odszedł na boczny tor PISu,  patrząc z dystansu widzi błędy tej partii, ale co się nie robi dla kasy, wracając pod jej skrzydła - zaprzedając swoją duszę i ciało  :( 

Nie uwierzę, że PIS jest pozbawiony ludzi myślących, bo to przecież niemożliwe aby w tak dużej grupie nie znaleźli się ludzie trzeźwo oceniający zaistniałą sytuację, za to "strusiów tam jak mrówków " :) 

#17 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 17:12:02

Ok, Misiu...wracam na odpowiednie strony :)

Cały czas oglądam relacje w tv...robiąc jednocześnie inne rzeczy...pakowanie prezentów też....

Na odpowiednie ? :( :( :(  tzn , że  ta nie jest odpowiednia ?  :(  :unsure:  :) .( oczywiście żart )

Ja już się  popakowałam i chyba zrobię kawkę kolejną bo mam słodko - wafelkową przegryzkę :)

chooooooo  :D kto chętny  :D 

#18 Andy

Andy

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6888 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 19:20:39

Nie uwierzę, że PIS jest pozbawiony ludzi myślących, bo to przecież niemożliwe aby w tak dużej grupie nie znaleźli się ludzie trzeźwo oceniający zaistniałą sytuację, za to "strusiów tam jak mrówków " :)

Światełko w tunelu już widać.

https://www.msn.com/...kiem/ar-AAlFFkH

Ale szybko zgaśnie jeśli zabraknie "zacietrzewionych warchołów", tak jak by nie było dzisiejszej Polski, a może i Europy gdyby nie "zacietrzewieni chuligani i warchoły" w Radomiu czy Ursusie lub Gdańsku.

#19 Dreistadt

Dreistadt

Ten użytkownik jest aktywny w Bieszczadach

• PipPipPipPip
  • 19430 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 19:32:19

1481758135_kf2dqz_600.jpg

Coś na to wygląda. :blink:

Choć w wojsku uczono, by nigdy nie starać się ludziom odbierać, a czynić tak,  by niemniej mieć! :rolleyes:

#20 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 18 grudzień 2016 - 22:57:48

1482093190_khbtej_600.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych